Kolejna edycja projektu „Jak Przerwać Dramat Dzieci Krzywdzonych?"

2021-07-22 13:50
Kolejna edycja projektu „Jak Przerwać Dramat Dzieci Krzywdzonych?"

Pragniemy poinformować, że projekt edukacyjny „Jak przerwać dramat dzieci krzywdzonych?” fundacji ad vocem otrzymał pozytywną opinię i dotację decyzją Narodowego Instytutu Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu NOWE FIO 2021. Tym razem jest to dotacja na trzy lata- 2021-2023. Łącznie w tych latach zaplanowano 3 edycje projektu: pierwsza edycja zrealizowana będzie jesienią 2021r, druga edycja jesienią 2022r., a trzecia wiosną 2023r. Szczegółowy harmonogram realizacji projektu opracowany będzie sukcesywnie na poszczególne lata.

Podobnie jak w poprzednich latach, celem projektu jest edukacja szeroko pojętej społeczności małopolskiej w zakresie rozpoznawania i skutecznego przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. Zaplanowano dwie kampanie społeczne: „Jedenaste, nie bądź obojętny” oraz „Mamo nie krzywdź! Profilaktyka FAS”. W ramach projektu przeprowadzony zostanie również 52-godzinny cykl szkoleń dla grupy 120 osób zawodowo pracujących z dziećmi lub na ich rzecz: pedagogów szkolnych, nauczycieli, psychologów, nauczycieli przedszkolnych, wychowawców, pielęgniarek szkolnych, kuratorów, pracowników socjalnych, asystentów rodziny; osób pracujących w szkołach, przedszkolach, żłobkach, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, świetlicach, placówkach pomocy społecznej i innych placówkach pracujących na rzecz dzieci w Małopolsce.

52-godzinny program składa się z 3 trzech bloków tematycznych: medycznego, psychologicznego, prawnego i obejmuje 26 godzin wykładów, 26 godzin warsztatów oraz 4-godzinne seminarium. Wykłady i warsztaty odbywać się będą w dni robocze na ogół raz w tygodniu w godzinach od 8.30 do 15.00 w miesiącach październik i listopad, a seminarium i konferencja podsumowująca w jedną z grudniowych sobót. Wykładowcami i trenerami są doświadczeni i szanowani w swoich środowiskach psycholodzy, lekarze, prawnicy i terapeuci.
Udział w szkoleniu i materiały szkoleniowe są bezpłatne.

Szczegółowe zasady realizacji projektu i harmonogram przekażemy w kolejnych komunikatach. Informacje będą podane na naszej stronie internetowej, w zakładce Aktualności oraz zakładce Projekt NOWE FIO 2021.

Zasady rekrutacji:
Rekrutacja odbywać się będzie do 15 września 2021r. na podstawie formularza zgłoszeniowego, który można pobrać na stronach internetowych: fundacji ad vocem https://advocem.org.pl zakładka NOWEFIO 2021 oraz zakładka Aktualności , portalu edukacyjnego Urzędu Miasta Krakowa, strony internetowej Małopolskiego Kuratora Oświaty,
stron internetowych małopolskich starostw oraz w biurze fundacji po uprzednim uzgodnieniu. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać w formie skanu na adres e-mail fundacji: fundacjaadvocem@poczta.onet.pl .Wypełniony formularz można też wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście do biura fundacji po telefonicznym uzgodnieniu terminu: Kraków ul.Dunajewskiego 6, 4 piętro, 31-133 Kraków, tel. 605 208 029. Należy pamiętać, aby przesłane formularze znalazły się w biurze fundacji przed zakończeniem rekrutacji. W przypadku większej ilości chętnych, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zostanie również utworzona lista rezerwowa. Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty oraz materiały szkoleniowe w tym 500-stronnicowy poradnik pt.”Jak rozpoznać dziecko krzywdzone?”

Cykl szkoleń zaplanowaliśmy w trybie stacjonarnym, jednak nie możemy wykluczyć, że szkolenia mogą odbywać się również w trybie zdalnym, w zależności od aktualnych obostrzeń związanych z epidemią COVID-19.

Zapraszamy!
Anna Grajcarek,