Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w Technikum im. J.Piłsudskiego w Brzesku

2021-09-07 13:34
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w Technikum im. J.Piłsudskiego w Brzesku

1 września 2021 r. uczniowie dwudziestu pięciu klas Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku, w tym 144 uczniów klas pierwszych wraz  z kadrą pedagogiczną zainaugurowali nowy rok szkolny 2021/22.  

Główną uroczystość swoją obecnością zaszczycili Starosta Brzeski Pan Andrzej Potępa oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Janina Motak.  

Życzenia sukcesów w nauce, wytrwałości w dążeniu do celu, spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego skierowała do uczniów i nauczycieli dyrektor szkoły Dorota Jedlińska.

Uroczystość stała się okazją do podsumowania kolejnego działania, w ramach realizowanego w szkole projektu „Fachowcy w swojej branży”.  Z  rąk Starosty Brzeskiego Pana Andrzeja Potępy pięćdziesięciu dziewięciu uczniów Technikum im. J. Piłsudskiego otrzymało certyfikaty potwierdzające ukończenie z sukcesem wakacyjnych, płatnych staży zawodowych. Uzyskanie certyfikatów potwierdziło zdobycie przez uczniów kolejnych doświadczeń zawodowych oraz  uzyskanie stypendiów stażowych w kwocie 2300 zł każde.

Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku ciągle się zmienia. Do nowoczesnego studia fotograficznego, pracowni fotografii tradycyjnej z ciemnią,  pracowni sieci komputerowych, grafiki komputerowej,  dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzesku po okresie wakacyjnym dołączyła odnowiona pracownia reklamy oraz biblioteka szkolna. Niezmiennie ulubionymi przez uczniów są kąciki wypoczynku na korytarzach szkolnych sfinansowane przez Radę Rodziców Technikum. Przyjazne i nowoczesne otoczenie poprawia komfort  nauki i pracy.

Nowy rok szkolny rozpoczynamy w nowej rzeczywistości, pełnej obaw związanych z pandemią.  Silniejsza  jest jednak świadomość, że nawet najbardziej nowoczesne technologie nie zastąpią bezpośrednich kontaktów, nie pozwolą na stworzenie odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji. Mamy nadzieję, że przestrzeganie opracowanych procedur oraz wspólne odpowiedzialne działania ograniczą ryzyko i pozwolą na normalne funkcjonowanie w szkole.

Uczniowie ze standardem szkoły

Uczniowie prowadzący uroczystość

Uczniowie ze standardem szkoły

Przemówienie Pana Starosty

Wręczanie dyplomu przez Pana Starostę

Wręczanie dyplomu przez Pana Starostę

Sala komputerowa

Sala multimedialna

Sala komputerowa