Staże wakacyjne – dobry sposób na doświadczenie zawodowe uczniów

2021-09-09 09:04
Staże wakacyjne – dobry sposób na doświadczenie zawodowe uczniów

loga-projektui.png

Powiat Brzeski od 2017 r. realizuje we współpracy z przedsiębiorcami wakacyjne, płatne staże zawodowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest powiat brzeski. Niniejsze przedsięwzięcie w ubiegłych latach dokonywane było z projektu pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych” a w tym roku w ramach nowego projektu pn. „Fachowcy w swojej branży” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W miesiącach wakacyjnych 192 uczniów szkół powiatowych kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk, technik organizacji reklamy, technik logistyk, technik elektryk, technik mechatronik, technik geodeta, technik handlowiec, technik obsługi turystycznej realizowało 150 - godzinne staże uczniowskie w 58 przedsiębiorstwach: Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowa w Szczurowej, Biuro Podróży Gosia Tour Małgorzata Robak, P.P.H.U. NITUS Piotr Nowak, Urząd Gminy Gnojnik, Urząd Gminy Iwkowa, Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, "RABEK" Z. Rabiasz, M. Rabiasz Spółka Jawna, Restauracja-Hotel AUGUST, KM-NET Marek Soból, PIXEL Sklep Komputerowy Grzegorz Motak, Studio Centro Michał Dziedzic, Studio Delta - Agencja Reklamowa – Drukarnia, F.H. "Wojewoda" Dariusz Wojewoda, Studio Reklamy MAX-Media, Zasada Trans-Spedition Sp. z o.o., KARPIEL Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowo-Transportowe "Edmund Leś", COMTEL GROUP Sp. z o.o., F.U.H. CLIMAX Rafał Kraj, CAN-PACK S.A., "GEOMARKO" s.c. usługi Geodezyjne Teresa Kotas, Marek Oleksy, Pracownia geodezyjna "GEOPLAN", IGLOO Sp. z o.o., iSprzęt.pl, VDR Łukasz Zamęta, BOLARUS S.A., Carlsberg Supply Company Polska S.A. (Browar Okocim), PAGEN Sp. z o.o., MILO-ELECTRONICS SP. z o.o., Firma Handlowo-Usługowa “ARGUS” Katarzyna Wolak, Elektro-Automatyka Mularz S.J., „SPOŁEM” Powszechna Spółdzielnia Spożywców, F.U.H.P. ELEKTROINSTAL Antoni Turek, TopGeo Sp. z o.o., ATIS Sp. z o.o., Lililand Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe MARK Sp. z o.o., PATULSKI Sp. z o.o., JAWOR Usługi Remontowo-Budowlane, Biuro Rachunkowe Janina Perc-Łabińska, KM-NET Marek Soból, Grupa Novum Sp. z o.o. Sp. k., AUTO ZELEK Andrzej Zelek, Firma Produkcyjno-Handlowo Usługowa „MARGO” Małgorzata Bobowska, Firma Produkcyjno Usługowo Handlowa KOTOWICZ Marcin Kotowicz, Centrum Rozliczeń Kancelaria Doradcy Podatkowego Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe TRANSPORT MIĘDZYNARODOWY „PAJOR” Tomasz Pajor, Spółdzielnia Usług Rolniczych (Iwkowa), Miejska Biblioteka Publiczna (Czchów), Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, Gospodarstwo Sadowniczo-Agroturystyczne Irena Szewczyk, „ELEKTRO-SZYLD” WYRÓB I MONTAŻ REKLAM Wiesław Piasecki, MAJSTER S.A. (Brzesko), Urząd Miejski w Brzesku, Firma Handlowo-Usługowa ETNA Elżbieta Waligóra, „PARTNER” Działalność Handlowa Roman Hebal, Lidia Hebal, Firma MADA Magdalena Mostek, J. Niemiec Spółka Jawna, VICTORIA Eryk Dobosz.

Stażyści otrzymali stypendium w wysokości 2300 zł netto wraz ze zwrotem kosztów dojazdu a zakłady pracy refundację dodatku do wynagrodzenia dla opiekunów oraz kosztów związanych z realizacją stażu. Uczniowie wakacyjny czas wykorzystali na pogłębienie i zdobycie nowej wiedzy, umiejętności, kompetencji zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy. Nawiązali kontakt z potencjalnym pracodawcą z możliwością zainicjowania dalszej współpracy. Wierzymy, że podjęte przedsięwzięcia przyczynią się do ułatwienia rozpoczęcia kariery zawodowej po zakończeniu nauki w szkole. Łączna kwota wydatkowana na realizację staży zawodowych wyniosła ponad 500 tysięcy złotych.

Składamy podziękowania Przedsiębiorcom za współpracę i opiekę nad stażystami, przygotowanie ich do przyszłej pracy zawodowej, ale także obdarzenie naszych uczniów zaufaniem. Powiat Brzeski zaprasza Przedsiębiorców do współpracy w kolejnych latach.

loga-zbiorczy-staz-fachowcy-w-swojej-branzy.png

logo-fachowcy-w-swojej-branzy.png