Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Konkurs „Być jak Ona”

2021-10-01 10:06
Konkurs „Być jak Ona”

I miejsce w Konkursie „Być jak Ona” poświęconego Irenie Sendlerowej organizowanego przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom.

„Być jak Ona” to konkurs, który rozpoczął się 1 września 2021r. ; od 22 września do 24 września 2021 r. należało przesyłać prace konkursowe. W Technikum im. J. Piłsudskiego chęć uczestnictwa zgłosiły zespoły klas: 1AT, 1RT, 2FT, 3TR. Do dalszego etapu zostały przesłane prace klasy 1AT i 2FT. Inicjatorem organizacji konkursu oraz opiekę merytoryczną nad klasami sprawowały panie Grażyna Piotrowska i Beata Kołdras.

Komisja obradowała nad pracami w dn. 25-26 września 2021r. i tylko te prace były oceniane, które fizycznie wpłynęły do Fundacji w podanym terminie.
27 września 2021 r. na stronie internetowej oraz na stronie na FB Fundacja Honor Pomagania Dzieciom ogłosiła wyniki Konkursu "Być jak Ona - VII edycja". W Konkursie wzięło udział 829 szkół, a spośród nadesłanych prac Komisja przyznała nagrody w 4 kategoriach.

W kategorii INNOWACYJNOŚĆ uczniowie klasy 2FT Technikum zdobyli I miejsce.

Celem konkursu była popularyzacja postaci Ireny Sendlerowej, zainteresowanie uczniów  historią  bohaterki,  która  z  narażeniem  własnego  życia  uratowała ponad 2500 żydowskich dzieci w czasie II wojny światowej i tuż po niej.  Konkurs wpisuje się w realizowany przez szkołę projekt "Brzeska młodzież pamięta" poświęcony utrwalaniu pamięci o żydowskiej społeczności miasta.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie w formie papierowej portretu Ireny Sendlerowej i  opis działań podjętych przez bohaterkę. Uczestnicy mieli też przeprowadzić lekcję przybliżającą  postać Ireny Sendler i utrwalić ją w formie fotorelacji.

Zobacz galerię