Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Irlandia w szkole!

2021-10-13 10:10
Irlandia w szkole!

W dniu 12.10.2021 klasy 3LT i 3RT Technikum im. J. Piłsudskiego wzięły udział w bardzo ciekawym spotkaniu w ramach projektu „Irlandia w szkole”.

 Jest to autorski projekt edukacyjny organizowany na terenie całej Polski od 2013 roku przez Fundację Kultury Irlandzkiej, a Patronat honorowy nad projektem objął Konsulat Honorowy Irlandii w Poznaniu.

Projekt „Irlandia w szkole” ma na celu przybliżenie uczniom kultury, historii i tradycji Irlandii. Realizowany jest na wielu płaszczyznach. Fundacja przygotowuje specjalne pakiety do wykorzystania przez nauczycieli i uczniów, prowadzone są też zajęcia w szkołach (w tym momencie jedynie online), a także w siedzibie Fundacji.

Spotkanie okazało się niezwykle inspirujące. Prowadząca, pani Justyna Mazurek-Schramm (wiceprezes zarządu Fundacji) przygotowała świetną prezentację na temat Irlandii, przeplataną ciekawostkami oraz anegdotami, oraz pokazem dodatkowych eksponatów (które zazwyczaj zabiera ze sobą na spotkania stacjonarne w szkołach np. buty do stepowania czy tradycyjny strój irlandzki). Młodzież miała okazję dowiedzieć się wielu ciekawych faktów, a spotkanie było bardzo udane, na końcu wszyscy jednomyślnie wyrazili chęć zobaczenia tego kraju przyszłości.

Koordynatorką projektu w Technikum jest p. Magdalena Surowiec-Banek

Zobacz galerię