Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Uczniowie SOSW w Złotej na wycieczce do Ciężkowic

2021-10-26 10:09
Uczniowie SOSW w Złotej na wycieczce do Ciężkowic

Dnia 21.09.2021 uczniowie SOSW w Złotej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Ciężkowic. Odwiedziliśmy min. Park Zdrojowy im. Burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza, w którym spacerowaliśmy w ogrodzie sensorycznym i spędziliśmy miło czas na placu zabaw. Szlakiem turystycznym dzielni piechurzy zeszli do Wąwozu Czarownic, a dalej do  rezerwatu Skamieniałe Miasto. Niektórzy z nas dzięki tym nowym doświadczeniom pokonywali własne słabości, fobie i strach.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Przyrody im. państwa Tomków. Obecnie w Muzeum Przyrodniczym oprócz ciekawej ekspozycji flory i fauny, jest wiele ciekawostek eksponowanych dzięki multimediom. Możemy posłuchać odgłosu zwierząt czy obejrzeć przyrodniczy film ukazujący zachowanie zwierząt zależnie od pór roku. Odbyliśmy też wirtualną, podwodną podróż rzeką Białą.

Dziękujemy bardzo Muzeum Przyrodniczemu im. Krystyny i Włodzimierza Tomków za umożliwienie zwiedzania, pani przewodnik-animator za przeżycie tak ciekawej lekcji przyrody!

opr. B. Szczygieł

 

Zobacz galerię