Dofinansowanie dla Powiatu Brzeskiego w ramach programu "Poznaj Polskę"

2021-11-29 08:16
Dofinansowanie dla Powiatu Brzeskiego w ramach programu "Poznaj Polskę"

3.png

Powiat Brzeski uzyskał dofinansowanie w wysokości 24.026,00 zł że środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na realizację wycieczek szkolnych dla uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Brzeski, w ramach pilotażowej edycji programu „Poznaj Polskę”. Dzięki uzyskanemu wsparciu uczniowie mogą uczestniczyć
w wycieczkach umożliwiających poznawanie Polski, w ramach 4 obszarów edukacyjnych tj.: Śladami Polskiego Państwa Podziemnego, Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kultura i dziedzictwo narodowe, Największe osiągniecia polskiej nauki.

Całkowita wartość wycieczek to 30.063,00 zł.

Dofinansowanie otrzymały:

• Technikum w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte
    w Brzesku otrzymało 6.280,00 zł na realizację 1 - dniowej wycieczki do Muzeum Zamek
    w Łańcucie, Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.
  • Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku otrzymało 2.990,00 zł na realizację 1 - dniowej wycieczki do Muzeum Narodowe w Krakowie, Sukiennice, Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki w Krakowie.
  • Technikum w Zespole Szkół w Czchowie otrzymało 11.793,00 zł na realizację 2 - dniowej wycieczki do Bóbrka Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, Miejsce uwięzienia Kard. Stefana Wyszyńskiego Komańcza, Jezior Solińskie i zapora wodna w Solinie, Skansen Budownictwa Ludowego w Sanoku.
  • Technikum w Zespole Szkół w Szczurowej otrzymało 9.000,00 zł na realizację 3 - dniowej wycieczki do Bóbrka Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, Miejsce uwięzienia Kard. Stefana Wyszyńskiego Komańcza, Jezior Solińskie
    i zapora wodna w Solinie, Skansen Budownictwa Ludowego w Sanoku, Zyndranowa Skansen Kultury Łemkowskiej, Wola Sękowa Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego.

1.png