Cykliczne warsztaty fotografii uczniów Technikum w pałacu Goetza!

2021-12-09 12:21
Cykliczne warsztaty fotografii uczniów Technikum w pałacu Goetza!

Wspólna historia oraz świadomość znaczenia Rodziny Goetzów dla rozwoju miasta i lokalnej społeczności  stała się płaszczyzną do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy  Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku oraz Zarządem Pałacu  Goetz.

Zgodnie z podpisanym w listopadzie br. porozumieniem,  na terenie Pałacu  Goetza w Brzesku uczniowie brzeskiego technikum fotografii i multimediów pod opieką nauczycieli fotografii  będą realizować cykliczne, tematyczne sesje fotograficzne. Szkoła planuje wystawy prac uczniów dla lokalnej społeczności. Coroczne zwiedzanie pałacu Goetza przez uczniów Technikum, zostanie poprzedzone lekcją historii rodziny Goetzów, przeprowadzoną w szkole przez nauczycieli historii i wychowawców klas. W ramach nawiązanej współpracy zostaną  zdigitalizowane plany Pałacu Goetza zdobiące ścianę holu głównego Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku.  Wszystko po to, by pomimo upływu lat oraz przemian społeczno-gospodarczych pamięć o rodzinie Goetzów i ich znaczeniu dla rozwoju naszego miasta i powiatu nadal była żywa.

Pałac Goetza w Brzesku to jedna z najwspanialszych rezydencji końca XIX wieku, z niepowtarzalnym wystrojem wnętrz, otoczona 14 hektarowy parkiem w stylu angielskim z przepięknym starym drzewostanem.  I ta niezwykła historia Pałacu i jego właścicieli Jana Albina Goetza i jego żony Zofii Jadwigi z hr. Sumińskich…

Od kwietnia 1945 roku swoją siedzibę w Pałacu miał Zespół Szkół Ekonomicznych, obecnie Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku. Trzeba przyznać, że przyjemnie było chodzić do tak nietypowej szkoły. Przyjemnie było w niej uczyć. Parkiety, unikatowy drewniany hol, lustra, kominki, duże obrazy wiszące na ścianach i myśliwskie trofea, to wszystko tworzyło niepowtarzalny klimat. A na przerwie można było wyskoczyć na klomby…

Obecnie  Pałac Goetzów  to  wymarzone miejsce na organizację wszelkiego rodzaju wydarzeń, dla których odpowiednia oprawa ma znaczenie. W Pałacu organizowane są  konferencje, bankiety oraz imprezy integracyjne. Obiekt oferuje organizację wydarzeń w jednej z najbardziej spektakularnych przestrzeni w Polsce, której charakter doceniło wielu znakomitych reżyserów, scenografów i producentów. To wymarzone miejsce na warsztaty fotografii.

porozumienie-pg-t-8-12.jpg