Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Wizyta studyjna na Uniwersytecie Gdańskim

2022-06-09 09:27
Wizyta studyjna na Uniwersytecie Gdańskim

Dyrektorzy szkół i placówek powiatu brzeskiego wraz z przedstawicielami samorządu powiatowego Wicestarostą Brzeskim Maciejem Podobińskim i Przewodniczącym Komisji Oświaty Jackiem Frankowskim oraz Dyrektorem Wydziału Edukacji Janiną Motak przebywali w dniu 1 czerwca 2022 r. z wizytą  na Uniwersytecie Gdańskim. Spotkanie z władzami uczelni Prodziekanem  ds. Umiędzynarodowienia i Rozwoju dr hab. Joanną  Jereczek – Lipińską, dr Anną Malcer – Zakrzacką, przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze. Omówiono formy współpracy Uniwersytetu Gdańskiego z Powiatem Brzeskim w zakresie wspierania edukacji młodzieży, a także zaprezentowano kierunki studiów UG na rok akademicki 2022/23 dla absolwentów szkół ponadpodstawowych. W sposób szczególny zaakcentowano współdziałanie Wydziału Filologicznego z Liceum Ogólnokształcącym w Brzesku, w  ramach którego  dla uczniów klas językowych istnieje możliwość wprowadzenia elementów skandynawistyki oraz nauki języka norweskiego. Miło nam było spotkać w gmachu Uniwersytetu Prorektora ds. Studentów i Jakości Kształcenia dr hab. Arnolda Kłonczyńskiego, który witając nasz zespół serdecznym uśmiechem, podkreślił otwartość i przychylność Uniwersytetu tak dla studentów jak i gości.

W drugiej części spotkania uczestnicy wizyty studyjnej pod przewodnictwem Pani Moniki Weber zwiedzili nowoczesny Kampus Uniwersytetu, m. in. bibliotekę wraz z czytelnią, profesjonalne studio telewizyjne, tam odbyło się spotkanie z Dyrektorem Centrum Produkcji Filmowej i Dokumentalnej Dorotą Hebel, Wydział Biologii z największą w Polsce wystawą bursztynu oraz salę teatralną z nowoczesnymi kabinami symultanicznymi dla tłumaczy.

Uniwersytet Gdański to Uczelnia, która wywarła niepowtarzalny wpływ na rozwój nowoczesnej Polski, nauki i szkolnictwa polskiego. Na 11 Wydziałach studiuje niemal dwadzieścia sześć tysięcy studentów, doktorantów oraz słuchaczy studiów podyplomowych. Kadra naukowa liczy ponad tysiąc siedmiuset pracowników naukowo-dydaktycznych.

W najbliższym czasie planuje się podpisanie porozumienia o współpracy  Uniwersytetu Gdańskiego z Powiatem Brzeskim.

Zobacz galerię