Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Time for nature! Projekt eTwinning w Techniukm im. J. Piłsudskiego

2022-06-13 11:43
Time for nature! Projekt eTwinning w Techniukm im. J. Piłsudskiego

W obecnym roku szkolnym uczniowie klas: 2IT, 2AT, 3TE, 3TI wzięli udział w projekcie eTwinning dotyczącym ochrony środowiska. Uczniowie Technikum współpracowali z Technikum Gastronomiczno-Hotelarskim nr 10 w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 im. mjr Henryka Sucharskiego w Krakowie.

Nazwa projektu: Time for nature: our planet – our home.

W ramach projektu uczniowie podejmowali się różnych zadań mających na celu zwiększenie ich świadomości odnośnie ekologii i ochrony środowiska oraz poprawę umiejętności językowych - wszystkie aktywności odbywały się w języku angielskim.

Działania projektu obejmowały: zaprojektowanie logo, przygotowanie opisu szkoły, wykonanie quizów, komiksów, plakatów, krzyżówek czy prezentacji dotyczących tematów związanych z ekologią. Tematy te poruszały kwestię oszczędzania energii elektrycznej, wody i papieru, dokonywania świadomych zakupów, gospodarowania odpadami czy korzystania z ekologicznego transportu. Finalnie powstały broszurki w wersji papierowej i pdf dotyczące wskazówek dbania o środowisko, które można z powodzeniem wykorzystywać na lekcjach języka angielskiego.

Projekt zgłoszony został do krajowej odznaki jakości eTwinning,  a jego koordynatorem w Technikum im. J. Piłsudskiego jest p. Magdalena Surowiec-Banek.