Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Projekt „Irlandia w szkole” – podsumowanie!

2022-06-21 14:18
Projekt „Irlandia w szkole” – podsumowanie!

W roku szkolnym 2021/2022 Technikum im. J. Piłsudskiego wzięło udział w autorskim projekcie edukacyjnym Fundacji Kultury Irlandzkiej „Irlandia w szkole”. Projekt realizowany jest na terenie całej Polski od 2013 roku.

W ramach projektu odbyło się siedem spotkań, w różnych grupach międzyoddziałowych w trakcie których poznawaliśmy geografię Irlandii, znane miejsca, zabytki, historię, kulturę i tradycje. Zostały też przeprowadzone: spotkanie dotyczące zwyczajów bożonarodzeniowych, lekcja walentynkowa o słynnych historiach miłosnych rodem z Zielonej Wyspy, lekcja na temat świętego Patryka i hucznych obchodach jego dnia, a także lekcja dot. irlandzkiego świata filmu oraz muzyki.

Ostatnie spotkanie odbyło się 4. czerwca i poprowadził go native speaker, Irlandczyk Trevor Walsh, który w bardzo zabawny sposób  opowiadał różne anegdotki związane z typowymi Irlandczykami, nawiązywał wielokrotnie do naszego kraju, pobudzając uczniów do aktywności i uczył irlandzkich słów, które okazały się niezwykle trudne do powtórzenia. Spotkanie było bardzo udane, uczniowie byli zaangażowani w rozmowę,  mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz nauczyć się czegoś nowego.

Wielkie podziękowania zostały skierowane do pani Justyny Mazurek-Schramm, współzałożycielki i Wiceprezes Zarządu Fundacji Kultury Irlandzkiej, koordynatorce działań edukacyjnych Fundacji za możliwość uczestniczenia w projekcie.

Koordynatorem projektu w Technikum im. J. Piłsudskiego jest p. Magdalena Surowiec-Banek.

 

Zobacz galerię