Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Witamy nowy rok szkolny na Zielonce

2022-09-08 14:19
Witamy nowy rok szkolny na Zielonce

Pierwszego dnia września, jak tysiące innych polskich szkół, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku. W uroczystości wzięli udział zaproszeni przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą, nowi nauczyciele, wychowawcy i Rada Rodziców. Dyrektor szkoły pan Jerzy Soska przywitał wszystkich gości i ponad czterystu uczniów klas pierwszych, którzy tego dnia poznali swoich nowych wychowawców oraz najważniejsze miejsca na Zielonce. Wierzymy, że dzięki temu udało się przełamać pierwsze lody, a młodzież, która rozpoczęła naukę w naszej szkole, poczuła się jak u siebie w domu.

W dniu, który jest tak ważny dla każdego Polaka i ma szczególne znaczenie dla społeczności Zielonki, nie mogło zabraknąć chwili zadumy nad wydarzeniami z 1939 roku. 83 lata temu pancernik Schleswig-Holstein rozpoczął najbardziej krwawy i największy w dziejach ludzkości konflikt zbrojny. Nadmorski przyczółek Westerplatte wpisał się na zawsze w historię naszego kraju, a jego obrońcy stali się symbolem waleczności. Bohaterowie Westerplatte są patronem naszej szkoły i ku ich czci, delegacja z Dyrektorem szkoły na czele, złożyła wiązanką kwiatów pod szkolnym pomnikiem.

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzymy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Uczniom Zielonki życzymy wielu sukcesów i dobrych chwil w naszej szkole. Pamiętajcie, „że wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami…”

Małgorzata Bielawska-Wołek

Zobacz galerię