Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Patriotyczne śpiewanie na Zielonce czyli co nam w duszy gra

2022-11-22 12:43
Patriotyczne śpiewanie na Zielonce czyli co nam w duszy gra

16 listopada odbyło się w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku patriotyczne spotkanie z dużą porcją muzyki. Młodzież Zielonki zgromadziła się, aby wspólnie z zespołem muzycznym, pod kierunkiem pani Anny Rudnik zaśpiewać najbardziej znane pieśni patriotyczne. Scenariusz, który prowadził przez karty historii i spajał cały program przygotowała pani Agnieszka Dudek – Janicka.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zgłosiło się wiele klas, dlatego koncert odbył się w dwóch turach. Tego dnia nie mogło na liście zabraknąć „Roty”, „Ułanów, ułanów”, „Murów” i wielu innych, tak dobrze znanych polskich utworów z minionych czasów. Aby zachęcić całą młodzież do wspólnego śpiewania, wyświetlano teksty piosenek. Każdy mógł dołączyć do rozśpiewanej grupy i poczuć choć przez chwilę ducha polskości, który w codziennych sprawach gaśnie i czasem zostaje zapomniany w obliczu licznych zajęć. Cały program zamknął wspaniały występ Mileny z klasy 1TGF, która zaśpiewała „Bajkę” Sanah.

Swoją obecnością koncert uświetnił dyrektor szkoły pan Jerzy Soska, który w natłoku obowiązków znalazł jednak czas na patriotyczne śpiewanie oraz uroczystym przemówieniem podsumował każdy z koncertów.

Organizatorzy spotkania dziękują wszystkim klasom za tak liczny udział w tym wydarzeniu oraz uczniom, którzy bezpośrednio zaangażowali się w jego organizację.

 

Zobacz galerię