Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Sukces ucznia Zielonki w Mistrzostwach Polski w Jiu Jitsu

2023-03-17 14:29
Sukces ucznia Zielonki w Mistrzostwach Polski w Jiu Jitsu

W zeszły weekend Sebastian Mrożek, uczeń klasy 4TIp z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku zajął II miejsce na XIII Mistrzostwach Polski w Jiu Jitsu, które odbyły się w Poznaniu.

Mistrzostwa Polski to jedno z największych wydarzeń związanych ze sportami walki. W tym roku wystartowało na nich ponad 1700 najlepszych zawodników z całej Polski.

Przygotowaniem Sebastiana zajął się trener Arkadiusz Klasa, mistrz Polski i vice mistrz Europy w brazylijskim Jiu Jitsu, Tomasz Smulski, były vice mistrz Polski brązowych pasów oraz Rafał Lasota pod którego okiem szkolą się w Krakowie zawodnicy federacji KSW.

Sebastian trenuje w klubie Bellatores Jiu Jitsu Checkmat Bochnia-Brzesko, którego główna filia znajduje się w Poznaniu. Jej nadzorem zajmuje się Adam Wardziński, pierwszy mistrz świata pochodzący z Polski. Nasz uczeń Sebastian Mrożek w tym roku planuje jeszcze wystartować pod koniec kwietnia w federacji ADCC oraz pod koniec listopada tego roku udać się na Mistrzostwa Europy do Rzymu.

Brazylisjkie Jiu Jitsu to sport walki opierający się na zapasach i walce w parterze, zaś o wygranej decyduje poddanie przeciwnika np. przez dźwignie na stawy, różnego rodzaju duszenia i uciskówki lub przewaga na punkty, które można otrzymać za np. obalenia, przetoczenia i pozycje dominujące. Warto na koniec dodać ze Jiu Jitsu to dyscyplina której umiejętności są wymagane wśród profesjonalnych zawodników MMA.

 

Anna Rudnik

Zobacz galerię