Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Ekopracownia w ZSTiB w Brzesku

2023-09-08 14:20
Ekopracownia w ZSTiB w Brzesku

Powiat Brzeski podpisał umowę dotacyjną z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na dofinansowanie zadania pn. „Utworzenie pracowni odnawialnych źródeł energii” w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Całkowity koszt zadania wynosi 71 632 zł, w tym: 64 468,80 zł to środki udostępnione przez Narodowy Fundusz Ochronny Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz 7 163,20 zł - wkład własny Powiatu.

W ramach dotacji planowany jest zakup: hybrydowego inwertera solarnego, zestawu solarnego 4x380W/4,8kWh, elektrowni wiatrowej ISTA BREEZE 700W, inwertera hybrydowego wiatrowego solarnego 1400W 12V, masztu do turbiny wiatrowej. W ramach kosztów zostanie również wykonana instalacja zestawu.

Celem zadania jest utworzenie pracowni odnawialnych źródeł energii, w której uczniowie uczący się w zawodach elektryk, technik elektryk  i mechatronik, będą mieli możliwość zapoznania się z warunkami eksploatacji i instalacji źródeł fotowoltaicznych i turbin wiatrowych. Głównym założeniem jest wykorzystanie wytworzonej energii do zasilania urządzeń pracowni. Ponadto wartością dodaną realizacji projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia.

logo-mkis.jpglogo-nfosigw.jpglogo-ekopracowni.jpg

logo-wfosigw.jpg