2019-04-25 09:29

bez-tytulu.png

Powiat Brzeski rozpoczął realizację kolejnej edycji zajęć w ramach projektu „Samodzielne życie - odpowiedzialne życie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Działanie 9.1 Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.2 Aktywna integracja – projekty konkursowy.

Zrekrutowanych zostało 10 nowych uczestników będących wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze, którzy wzięli udział w spotkaniach z doradcą zawodowym, w celu opracowania Indywidualnego Planu Działania. Przeprowadzone zostały również spotkania z psychologiem oraz coachem.

Po zbadaniu predyspozycji oraz umiejętności uczestników w bieżącej edycji zorganizowane zostaną następujące kursy zawodowe:

• baristy,
  • mechaniki pojazdowej,
  • prawa jazdy AM,
  • grafiki komputerowej.

W ramach świetlicy edukacyjno – rozwojowej „samodzielni – odpowiedzialni” zorganizowane zostaną zajęcia z robotyki przy współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, warsztaty fotograficzne, dwudniowy rajd w Tatry Polskie, dwudniowy wyjazd do Warszawy, wyjazd do muzeum w Krakowie, wyjazd integracyjny do Szczawnicy.

Uczestnicy wezmą udział w wyjazdach zawodoznawczych do Zakładów Mechanicznych w Tarnowie, fabryki pojazdów oraz restauracji.

Zaplanowane wsparcie oraz zajęcia organizowane w ramach świetlicy służą aktywizacji wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze, stanowią formę integracji oraz zapobiegania wykluczeniu społecznemu.

20181008-161550-copy.jpg

img-0597-copy.jpg