Powiat Brzeski zakończył realizację projektu pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna – przedmioty ogólne”

2019-07-19 13:38
Powiat Brzeski zakończył realizację projektu pn.  „Małopolska Chmura Edukacyjna – przedmioty ogólne”

bez-tytulu.png

30 czerwca 2019 roku Powiat Brzeski zakończył realizację projektu pn.  „Małopolska Chmura Edukacyjna – przedmioty ogólne” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Projekt realizowany był w Zespole Szkół  Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku – Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w okresie od 01.09.2018 r. do 30.06.2019 r.

Celem projektu było podniesienie kompetencji kluczowych uczniów szkoły oraz właściwych postaw umożliwiających kontynuowanie nauki na kolejnym szczeblu edukacyjnym, w tym również niezbędnych na rynku pracy, poprzez realizację zajęć on-line z zakresu matematyki i biologii przy zastosowaniu nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych  we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie w formie zajęć on-line. W projekcie udział wzięło łącznie 30 uczniów.

Dzięki pozyskanym funduszom uczniowie rozwinęli swoje zdolności i zainteresowania, pozyskali cenną wiedzę i wsparcie wiodącej uczelni, dzięki czemu zwiększyła się ich świadomości w wyborze kierunków studiów i specyfiki studiowania.

Budżet projektu Małopolska Chmura Edukacyjna – przedmioty ogólne wynosił: 26 648 83 zł, w tym współfinansowanie z budżetu Unii Europejskiej wynosiło 22 651 50 zł.

dscn5539.jpg

zajecia-uczelnia.jpg