Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

„Posiłek w szkole i w domu” – realizacja programu w SOSW w Złotej

2019-09-25 13:00
„Posiłek w szkole i w domu” – realizacja programu w SOSW w Złotej

Szkoła Podstawowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Złotej skorzystała z finansowego wsparcia na realizację zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Dotyczy on wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

W ramach programu Ośrodek w Złotej pozyskał w tym roku z dotacji kwotę 49 921,40 zł, Powiat Brzeski dołożył 12 480,35 zł (20%). Całkowity koszt zadania wyniósł 62 401,75 zł. Za pozyskane środki zostały zakupione nowe sprzęty do kuchni m in. zmywarka kapturowa, piec konwekcyjno- parowy, szafa mroźnicza, patelnia elektryczna, krajalnica, maszynka do mięsa, szatkownica do warzyw, blender oraz zastawa stołowa.                   

Nowe wyposażenie kuchni już od 1 września poprawi wydajność pracy, ułatwi przygotowanie posiłków dla dzieci wymagających odpowiedniej diety (np. płynnej) oraz zapewni estetyczne spożywanie posiłków wychowankom Ośrodka.