Wycieczka uczniów z Zespołu Szkół w Szczurowej do Kotliny Kłodzkiej

2019-11-07 14:01
Wycieczka uczniów z Zespołu Szkół w Szczurowej do Kotliny Kłodzkiej

Korzystając z pięknej październikowej pogody grupa uczniów wyjechała na wycieczkę po urokliwej Ziemi Kłodzkiej i sąsiednich Czechach. Wcześniej uczniowie Technikum turystycznego pod kierownictwem Pani Iwony Nowak-Bodzioch opracowali plan zwiedzania i dokonali stosownych rezerwacji. Grupa uczniów chętnych do odkrywania atrakcyjnych miejsc w Polsce udała się w dniach 15-17 października na wycieczkę pod opieką nauczycieli: pani Iwony Nowak-Bodzioch i  pani Martyny Wąsik. Ziemia Kłodzka jest jednym z piękniejszych regionów Polski – teren położony na południu Polski, w Sudetach, otoczony przez liczne pasma górskie. W sąsiednich Czechach niedaleko od granicy, znajduje się przepiękne, unikalne Skalne Miasto. Widzieliśmy tam formy skalne zbudowane  z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez Naturę. W Złotym Stoku oprócz dobrze przygotowanej podziemnej trasy turystycznej uczniowie mogli uczestniczyć w „płukaniu złota”, obejrzeć wystawę minerałów czy zobaczyć jak odlewa się sztabki albo wybija się monety. W twierdzy w Kłodzku, należącej do najcenniejszych zabytków architektury militarnej w Polsce uczniowie zwiedzali kazamaty, tunele, systemy murów i fortyfikacji. Duże wrażenie na młodzieży zrobiła Kaplica Czaszek w Kudowie-Zdroju, która  jest jedynym tego rodzaju zabytkiem w Polsce. Wycieczce towarzyszyła wspaniała pogoda, która potęgowała wrażenia estetyczne oglądanych obiektów.

Martyna Wąsik