Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

„ŹRÓDŁO WCIĄŻ BIJE”, czyli Święto Niepodległości na Zielonce

2019-11-20 12:33
„ŹRÓDŁO WCIĄŻ BIJE”, czyli Święto Niepodległości na Zielonce

15 listopada społeczność Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku  uczciła wierszem i piosenką 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie spotkali się na hali sportowej, by uroczyście przeżyć lekcję z historii Polski lat 1918 - 1989.

Zebrani, po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, obejrzeli montaż słowno – muzyczny pod tytułem „Źródło”, który przeprowadził uczestników przez dzieje polskich uczuć: od nadziei rodzącej się w sercach Polaków w 1989 roku, przez rachunki krzywd czasów komunizmu, trudy lat wojennych, po refleksje towarzyszące Polakom po odzyskaniu niepodległości.

Recytatorzy zaprezentowali teksty poetyckie autorstwa m.in. Leopolda Staffa, Czesława Miłosza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Wisławy Szymborskiej, uzupełniane pięknie wykonanymi przez zespół muzyczny utworami, które swą treścią nawiązywały do przedstawianych wydarzeń. Pieśni i recytacje zmuszały do refleksji na temat wolności – wartości bezcennej dla każdego człowieka i narodu. Była to wspaniała lekcja historii, patriotyzmu i polskości.

Na zakończenie akademii Pan Dyrektor podziękował wszystkim, którzy włączyli się w szkolne obchody Święta Niepodległości - uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie programu artystycznego: pani Annie Rudnik, pani Marzenie Lechowicz-Liro, pani Agnieszce Kornaś.

W czasie uroczystości wyróżniono pucharami uczniów – zwycięzców zawodów strzeleckich o puchar Burmistrza Brzeska, które miały miejsce 11 listopada: Krzysztofa Malinowskiego z kl. 3 TI (1 miejsce w kategorii Junior) i Dawida Kobyłeckiego z kl. 2 TI (2 miejsce w kategorii Junior).

Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie, które jednoczy i uwrażliwia nasze serca na sprawy ojczyzny!

1-1.jpg

1-13.jpg

1-14.jpg

1-42.jpg

Marzena Lechowicz-Liro