Kolejni zawodowcy w powiecie brzeskim.

2019-12-13 12:50
Kolejni zawodowcy w powiecie brzeskim.

Za nami kolejny rok działań w ramach projektu pn.: „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów
i nauczycieli z powiatu brzeskiego. Jego celem jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego
w szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest powiat brzeski poprzez kompleksowe wsparcie w uzyskaniu kwalifikacji zawodowych. W ramach projektu w ostatnim roku przeprowadzono ponad 50 kursów, w których udział wzięło niemal 450 uczniów, natomiast staż zawodowy zrealizowało 147 stażystów . Dzięki pozyskanym funduszom uczniowie rozwinęli swoje zdolności, zyskali wiedzę i doświadczenie, które z powodzeniem będą mogli wykorzystać w przyszłości zwiększając tym samym swoje możliwości na rynku pracy. Całkowity koszt zrealizowanych kursów wyniósł ponad 500 000,00 złotych.

Zrealizowano m.in. takie kursy jak: prawa jazdy, wózków widłowych, dekoracyjnych robót wykończeniowych, barmański I i II stopnia, spawacz metodą MAG i TIG, animator czasu wolnego, florysta, rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych, obróbka cyfrowa zdjęć, operator dronów (kwalifikacja UAVO VLOS 5 kg), na uprawnienia SEP do 1 kV.

2a-copy.jpg

dsc-4066-copy.jpg