Wielki sukces koszykarek z „Zielonki”

2019-12-20 10:30
Wielki sukces koszykarek z „Zielonki”

W dniu 6.12.2019 r. w Myślenicach odbył się Finał Wojewódzki Małopolskiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3x3 Dziewcząt. Powiat brzeski reprezentowały zawodniczki z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku.

W zawodach tych wzięło udział 10 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy A i B.
W Grupie A znalazły się: I LO Sucha Beskidzka, ZS 1 Limanowa, III LO Tarnów, ZS Jabłonka, I LO Nowy Sącz. W grupie B zostały wylosowane zespoły: ZSTiB Brzesko, LO Wieliczka, PZ 9 Kęty, I LO Wadowice
i gospodarz zawodów ZSMSG Myślenice. Do dalszej fazy mistrzowskiej przechodziły po dwie drużyny z każdej grupy.

Na otwarcie zawodów reprezentantki z Zielonki pokonały zespół z Wieliczki 11:7. W drugim swoim meczu z gospodarzem turnieju z Myślenic nasze koszykarki po zaciętej walce musiały uznać wyższość rywalek i przegrały spotkanie 7:8. Potem nasza drużyna bez większych problemów  wygrywała kolejno z drużyną z Wadowic 17:6 i z zespołem z Kęt 16:2. Do ostatniego meczu ważyły się losy, która  drużyna zajmie miejsca premiowane awansem do fazy mistrzowskiej. Ostatecznie
z miejsca pierwszego z grupy B wyszła nasza drużyna, a na miejscu drugim uplasował się zespół
z Myślenic.

W dalszej części turnieju, na nasze koszykarki czekały już drużyny z grupy A: reprezentantki
z Tarnowa, które wygrywając wszystkie mecze w swojej grupie zajęły pierwsze miejsce oraz ekipa
z Nowego Sącza plasująca się na drugiej pozycji.

W pierwszym meczu grupy mistrzowskiej nasze dziewczyny zmierzyły się z niepokonaną jak dotąd
w turnieju drużyną z Tarnowa. Dziewczęta pokonały przeciwniczki 13:12 i zrobiły pierwszy krok do zajęcia miejsca na podium. W drugim swoim meczu wielkiego finału nasze reprezentantki zagrały
z zespołem z Nowego Sącza. Po pięknej i emocjonującej walce do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka. W niej zawodniczki dały wszystko z siebie wygrywając cały mecz 9:7. Tym samym reprezentantki „Zielonki” w składzie: Angelika Duda 1TGg, Kornelia Jaworska 1THg, Daria Małek 1Bgp, Karolina Pałach 1TGg zajęły pierwsze miejsce i zostały Mistrzyniami Województwa Małopolskiego w Koszykówce 3x3. Drugie miejsce przypadło zespołowi z Tarnowa, trzecie z Nowego Sącza, a tuż za podium uplasował się gospodarz turnieju ZSMSG z Myślenic.

Serdeczne podziękowanie kieruję w stronę kolegi Zbigniewa Chyla, który poprowadził naszą reprezentację szkoły w zawodach na szczeblu powiatowym wygrywając z zespołami z Czchowa, Szczurowej i ZSP1 w Brzesku, zajmując tam pierwsze miejsce. Dzięki temu zwycięstwu dziewczęta mogły uczestniczyć w dalszych rozgrywkach co przyczyniło się do zdobycia przez reprezentantki „Zielonki” Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Koszykówce 3x3.

Wielkie gratulacje dla Wszystkich.

Paweł Piwowarczyk

78356542-2670871772995297-6872251959148019712-o.jpg