Laptopy dla uczniów za blisko 100 000 złotych

2020-04-10 11:47
Laptopy dla uczniów za blisko 100 000 złotych

zdalna-szkola.pngW ramach konkursu grantowego „Zdalna Szkoła” - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Powiat Brzeski otrzymał blisko 100 000 zł na zakup sprzętu komputerowego dla szkół ponadpodstawowych.

W skali całego kraju przeznaczono 186 mln zł na zakup sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Laptopy trafią do osób najbardziej potrzebujących w obecnej sytuacji związanej z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

Obecnie w kształceniu na odległość bierze udział ponad 3 000 uczniów w sześciu szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Brzeski.