Zakończenie roku szkolnego na Zielonce

2020-07-07 13:57
Zakończenie roku szkolnego na Zielonce

Zakończyliśmy kolejny rok szkolny w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku. Zwykle  „ostatni dzwonek” rozbrzmiewał wśród rozmów, śmiechu,  gwaru wypełnionych korytarzy.  Tegoroczne pożegnanie uczniów oraz absolwentów było inne niż  poprzednie – co zaznaczyli w słowach podsumowania zaproszeni na uroczystość  goście oraz Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych -Jerzy Soska. Wszyscy mamy świadomość, że obecny rok był pełen wyzwań dla całej społeczności Zielonki. Z początkiem roku podwójny rocznik i związane z tym wyzwania logistyczne, krótko po rozpoczęciu drugiego semestru- nauczanie zdalne. Było to ogromne wyzwanie zarówno dla nauczycieli jak i uczniów.

Jak trafnie podkreślił Starosta Brzeski- Andrzej Potępa, wirus nie pokonał motywacji i chęci zdobywania wiedzy, czego dowodem było wręczenie blisko stu uczniom nagród i wyróżnień za bardzo dobre wyniki w nauce oraz udział w licznych konkursach i projektach edukacyjnych. Stypendia dla najlepszych uczniów klas patronackich wręczyli: Michał Napieracz- Dyrektor Browaru Okocim, Aleksandra Pukal, wiceprezes firmy Proster oraz przedstawiciel firmy Igloo- Tadeusz Wnęk. Wzorem lat poprzednich wręczone zostały także nagrody imienia Jana Szczepanika dla najlepszych elektryków.

To oni- nagrodzeni uczniowie,  podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2019/2020 godnie reprezentowali swoich kolegów ze wszystkich typów szkół. I choć większość twarzy zakrywały maski oraz przyłbice, to jednak radości i uśmiechów malujących się na twarzach wyróżnionych i nagrodzonych uczniów nic nie przyćmiło.

Dzień zakończenia roku szkolnego to czas rozdania świadectw i takie symboliczne świadectwa-podziękowania składamy Rodzicom, za ich motywację i mobilizację, wsparcie techniczne oraz współpracę, nie tylko w czasie pandemii. Szczególnie gorąco dziękujemy za cztery lata wytężonej pracy Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Małgorzacie Opiole oraz przedstawicielom RR- Pani Joannie Nazimek i Panu Andrzejowi Grucy.

Wszystkim życzymy wytchnienia i odpoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.

Joanna Surmacz