„Fachowcy w swojej branży” – nowoczesny sprzęt dla Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku

2020-10-13 08:53

Pan Andrzej Potępa – Starosta Brzeski oficjalnie przekazał dla Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku nowoczesne monitory interaktywne, zestawy komputerowe do pracowni grafiki komputerowej, wizualizery, profesjonalny aparat fotograficzny, drukarkę 3D.  Wszystkie otrzymane urządzenia wzmocniły wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego Technikum.

Przekazanie do szkół zawodowych powiatu brzeskiego nowoczesnych urządzeń i sprzętów IT podnoszących jakość kształcenia zawodowego  to kolejny ważny etap realizacji projektu pn. „Fachowcy w swojej branży” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 –.

Sprzęt został zakupiony ze środków projektu „ Fachowcy w swojej branży” przewidzianego do realizacji w okresie od 01.06.2020 – 31.12.2023 r. Wartość projektu wynosi 4 081 441 zł., w tym  dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 3 645 164 zł.

Oprócz zakupu nowoczesnego sprzętu w ramach projektu będą realizowane:

• kursy zawodowe dla uczniów i nauczycieli ( 1 798 498 zł.)
  • staże zawodowe (876 800 zł.)
  • stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych ( 300 000 zł. )
  • studia podyplomowe nauczycieli p.z. ( 51 000 zł.)

Projekt ma za zadanie dostosować system kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy. Poprzez praktyczną naukę zawodu realizowaną we współpracy z lokalnymi pracodawcami uczniowie będą mieli znacznie ułatwiony start na rynku pracy.

W ramach projektu przewidziane są następujące formy wsparcia: organizacja kursów zawodowych dla nauczycieli i uczniów, m.in. uprawnienia eksploatacyjne SEP, programowanie sterowników przemysłowych, obróbka cyfrowa zdjęć, operator wózka widłowego a także studia podyplomowe dla nauczycieli, staże zawodowe oraz stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych. Stypendia dla najzdolniejszych będą wypłacane do 2023 roku. W ciągu trzech lat szkolnych stypendium otrzyma 60 uczniów. Środki przeznaczone na ten cel wynoszą łącznie 300 000,00 zł, więc na jednego stypendystę przypada aż 5 tys. złotych.

Wartość projektu przekracza 4 mln złotych, w tym kwota dofinansowania wynosi ponad 3,6 mln zł.

bez-tytulu.png