Płatne staże wakacyjne w Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku

2020-10-16 13:30
Płatne staże wakacyjne w Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku

Od czerwca 2017r. Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku  realizuje zadania w ramach projektu „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych” w formie staży/praktyk zawodowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w perspektywie 2014-2020, działanie 10.2 Rozwój Kształcenia Zawodowego, poddziałanie 10.2.2 kształcenie zawodowe uczniów – SPR. Celem projektu jest kompleksowe wsparcie uczniów w uzyskaniu lub uzupełnieniu kwalifikacji zawodowych, a także zdobycie doświadczenia na rynku pracy.

Podsumowując realizację płatnych staży wakacyjnych w ramach projektu „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w roku 2020, trzeba przyznać, że był on bardzo owocny dla uczniów Technikum im. J. Piłsudskiego.

W płatnych stażach wakacyjnych wzięło udział 38 uczniów – najwięcej w powiecie.

W czasie wakacji uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w płatnych stażach zgodnych       z kierunkiem kształcenia, w firmach działających na lokalnym rynku, tj.: STUDIO REKLAMY  MAX-MEDIA SP. Z O.O., STUDIO DELTA – AGENCJA REKLAMOWA – DRUKARNIA, MAGIC PROJECT AGENCJA REKLAMOWA,  COMTEL GROUP SP. Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA, KARPIEL SP. Z O.O. MIĘDZYNARODOWY TRANSPORT INTERMODALNY, FUH CLIMAX RAFAŁ KRAJ, ZASADA TRANS – SPEDITION SP. Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA, PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO – HANDLOWO - TRANSPORTOWE "EDMUND LEŚ", URZĄD GMINY GNOJNIK         ( 38 uczniów w zawodach Technik Informatyk, Technik Ekonomista, Technik Logistyk, Technik Reklamy oraz Technik Fotografii i Multimediów). Dzięki stażom uczniowie nie tylko zdobyli środki finansowe – wynagrodzenie 2300 zł netto, ale co cenniejsze - doświadczenie na stanowisku pracy.

Koordynator projektu w Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku - Marta Grabania