Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Akredytacja w programie Erasmus + dla Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku

2021-03-09 07:52
Akredytacja w programie Erasmus + dla Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku

26 lutego Narodowa Agencja ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych  o Akredytację w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w ramach Akcji 1 programu Erasmus Plus na lata 2020-2027.  O akredytację w programie walczyły 563 instytucje oświatowe.

Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku pomyślnie przeszło cały proces, dzięki czemu szkoła będzie korzystać z uproszczonej formy wnioskowania o dofinansowanie projektów oraz uzyskała gwarancję  regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus + na całą edycję programu tj. lata 2020-2027

Akredytacja  utożsamiana z uzyskaniem biletu wstępu do programu lub rodzajem stałego członkostwa w programie jest nowością w programie Erasmus. Aby ją uzyskać należało wypełnić dokumenty konkursowe i opisać szczegółowo jakie działania planuje wdrożyć dana szkoła, by zapewnić wysoką jakość realizowanych zagranicznych staży i kursów.

Dzięki uzyskanej akredytacji Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku będzie  regularnie otrzymywać środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi, bez konieczności corocznego udziału w konkursach wniosków. Przyznanie Akredytacji oznacza pewność, że projekty mobilności zagranicznych uczniów i nauczycieli – wyjazdy na praktyki i szkolenia, będą mogły być realizowane przez najbliższe pięć lat.

Warto dodać, że Technikum im. J. Piłsudskiego to szkoła, która od wielu lat pozyskuje  środki z UE, w tym  z programu Erasmus +.  Dzięki funduszom z Unii Europejskiej  zarówno uczniowie jak i nauczyciele uczestniczyli kilkukrotnie w zagranicznych stażach i praktykach zawodowych we Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i  Finlandii.

Ostatni projekt realizowany w latach 2017-2019  pt. „Kształcimy zawodowo! Mobilność uczniów i kadry ZSP Nr 1 w Brzesku w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe  opiewał na kwotę 101.000, 00EU. 

erasmus.jpg