Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Edukacja w Zielonce szansą na przyszłość – uczniowie finalistami licznych olimpiad!

2021-04-27 14:28
Edukacja w Zielonce szansą na przyszłość – uczniowie finalistami licznych olimpiad!

Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku może poszczycić się licznymi osiągnięciami swoich uczniów, którzy zajmują czołowe miejsca w olimpiadach. Nie straszna im żadna dyscyplina, wyróżniają się zarówno w elektryce, budownictwie, hotelarstwie, jak i geodezji. Wiedza, którą zdobywają uczniowie owocuje wynikami w licznych olimpiadach i konkursach.

  • Jakub Horodko z 4TE wywalczył tytuł Finalisty XLIV OOWEEw zakresie elektrotechniki. Pozwoli mu to zostać studentem dowolnie wybranego kierunku studiów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na wydziale elektrycznym lub innej uczelni technicznej.
  • W dziedzinie budownictwa wyróżnił się Dawid Siudut z 3TBR, który reprezentował ZSTIB w finale centralnym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Uzyskał on tytuł finalisty i stał się posiadaczem indeksu na wyższą uczelnię. W zawodach okręgowych tej olimpiady wyróżniła się również Anna Pudełko z kl. 3TBR otrzymując tytuł finalisty.
  • Natomiast wiedzą z zakresu hotelarstwa mogą pochwalić się uczennice - Sylwia Dziurai Magdalena Strzelec z 4TH, uzyskały one tytuł finalisty w ogólnopolskim etapie XII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.
  • Warto również zaznaczyć, że uczniowie z klasy 2Mep - Piotr Grodny i Dariusz Brzęk zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Giełdy Papierów Wartościowych SIGG.
  • Na tytuł finalistek duże szanse mają również uczennice z klas geodezyjnych – Katarzyna Kuśnierz z 4TBG, Karolina Rabjasz z kl. 4TBG oraz Aleksandra Gurgul z kl. 3TGG, które już w maju wezmą udział w Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej
    i Kartograficznej.

Z pewnością można uznać, że ZSTiB w Brzesku daje duże możliwości młodzieży, kształcąc na interesujących kierunkach, jak również Absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę na uczelniach wyższych oraz znajdują zatrudnienie po ukończeniu szkoły.

Ewa Kłuś

Zobacz galerię