Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Dobiegają końca zajęcia w ramach projektu Małpolskiej Chmury Edukacyjnej

2021-05-14 14:19
Dobiegają końca zajęcia w ramach projektu Małpolskiej Chmury Edukacyjnej

W Technikym im. J. Piłsudskiego dobiegają końca zajęcia online z języka angielskiego zawodowego w ramach komponentu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej (projekt pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”).

Małopolska Chmura Edukacyjna to projekt realizowany w Technikum od września 2017r. Poprzez projekt uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach online prowadzonych przez wykładowców krakowskich uczelni wyższych. W trakcie warsztatów, z wykorzystaniem nowoczesnych terminali wideokonferencyjnych, ich uczestnicy rywalizują z innymi szkołami ponadpodstawowymi z województwa małopolskiego, doskonaląc swoje umiejętności językowe w zakresie języka angielskiego zawodowego.

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim przez Panią mgr Renatę Iwan, wykładowcę Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, w grupie liczącej 17 uczniów klas drugich. W trakcie zajęć w tym roku szkolnym uczniowie Technikum konkurują z uczniami z Krakowa, Jordanowa i Myślenic wykorzystując specjalnie przygotowane interaktywne zadania i aplikacje mobilne.

Uczestnicząc w projekcie młodzież Technikum ma możliwość poszerzania swojej wiedzy oraz doskonalenia swoich sprawności językowych w zakresie języka angielskiego branżowego. Zdobytą wiedzę i umiejętności językowe uczniowie na pewno będą mogli wykorzystać w swojej przyszłej pracy zawodowej po skończeniu szkoły. Projekt MCHE będzie kontynuowany w następnym roku szkolnym.

Ze strony Technikum zajęcia koordynują p. Barbara Kondziołka i p. Marek Mikos.

Zobacz galerię