Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Zielonka stawia na branżę elektroenergetyczną

2021-05-20 11:47
Zielonka stawia na branżę elektroenergetyczną

Z udziałem starosty brzeskiego Pana Andrzeja Potępy, przedstawicieli: Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Tarnowie oddano do użytku zmodernizowaną pracownię elektryczną.

Od 1 czerwca 2020 roku w szkołach Powiatu Brzeskiego realizowany jest projekt „Fachowcy w swojej branży” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Projekt ma na celu rozwój oraz podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim. Jedną z form wsparcia jest doposażenie i stworzenie nowych pracowni kształcenia zawodowego.

W Zespole Szkół Technicznych i Branżowych zmodernizowano i doposażono kolejną pracownię tym razem elektryczną. Odnowienie pracowni przyczyniło się do stworzenia nowoczesnego pomieszczenia dydaktycznego przeznaczonego do kształcenia w zawodach w branży elektroenergetycznej (ELE): głownie technik elektryk i elektryk. Tak znakomicie wyposażona i nowoczesna sala będzie miała wpływ na podniesienia jakości pracy szkoły.  

W ramach projektu pracownia pozyskała nowoczesne stoły laboratoryjne i urządzenia, które pozwolą naszym uczniom zdobyć kwalifikacje w zakresie montażu uruchamiania, konserwacji i eksploatacji maszyn i urządzeń elektrycznych. Odświeżone zostały również stanowiska do ćwiczeń w zakresie instalacji elektrycznej. Uczniowie mają nieograniczone możliwości rozwijania swoich kwalifikacji i zainteresowań dzięki nowym pracowniom. 

Za kwotę około 80 tys. złotych zakupiono: stoły laboratoryjne, zasilacz prądu stałego, silniki elektryczne, multimetry cyfrowe, krzesła i stoliki uczniowskie. Prace budowlane i elektryczne zostały wykonane przez uczniów w ramach praktycznej nauki zawodu.

Jerzy Soska

 

Zobacz galerię