Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Aktualności

Małopolski Kurator Oświaty w Brzesku
2013-02-20 10:19

Małopolski Kurator Oświaty w Brzesku

W związku z realizacją przez Powiat Brzeski projektu „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim” 18 lutego br. odbyło się w Brzesku spotkanie z Małopolskim Kuratorem Oświaty – Panem Aleksandrem Palczewskim.


Powiatowe Targi Edukacyjne - Brzesko 2013
2013-02-18 19:01

Powiatowe Targi Edukacyjne - Brzesko 2013

W dniach 5 – 7 lutego 2013 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Brzesku, przy ul. Piastowskiej 2B odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne – Brzesko 2013. Przedsięwzięcie to od kilku lat jest organizowane z myślą o uczniach klas trzecich gimnazjów, celem wyposażenia ich w pełną informację o szkołach i kierunkach kształcenia w Powiecie Brzeskim.


Uczniowie ZSP 1 w Hiszpanii
2013-02-15 08:20

Uczniowie ZSP 1 w Hiszpanii

2 lutego br. 16 uczniów klas trzecich Technikum im. J. Piłsudskiego Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku wraz z panią Martą Grabanią oraz panią  Aleksandrą Ożóg wyjechali na miesiąc do Walencji w Hiszpanii. Przygotowania do wyjazdu trwały ponad pół roku. Dzięki staraniom Dyrektora Szkoły pani Marii Góry, nauczycieli Technikum w ZSP nr 1 pani Marcie Grabani, Magdalenie Urbaś oraz pani Aleksandrze Ożóg uczniowie Technikum Informatycznego i Technik


"Szkoła rodziców i wychowawców"
2013-02-14 22:30

"Szkoła rodziców i wychowawców"

W Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Brzesku zakończyła się kolejna edycja „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”. 40 godzinne zajęcia prowadzone metodą warsztatową odbywały się we środy od 10 października przez 10 kolejnych tygodni. Uczą one między innymi komunikowania się z dziećmi bez przemocy, konsekwentnego stawiania wymagań, zachęcania do samodzielności i dobrej pochwały. Zajęcia były prowadzone przez psychologów Lucynę Mikulińską i Annę Pawlik. Zapraszamy


UCZIOWIE PG W ŁYSEJ GÓRZE W WIELKIEJ BRYTANII
2013-02-14 22:27

UCZIOWIE PG W ŁYSEJ GÓRZE W WIELKIEJ BRYTANII

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze nawiązał współpracę ze szkołą językową Brighton Language College w Wielkiej Brytanii. Młodzież ucząca się w Publicznym Gimnajum przy ZSTiO w Łysej Górze wyjechała na tygodniowy kurs językowy do Brighton. Wramach zajęć uczniowie uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego, na których ćwiczyli słownitwo, gramatykę, wymowę i akcent, pod czujnym okiem rodowitychnauczycieli-specjalist&oa...


"Jesień życia" wyróżniona
2013-02-05 20:10

"Jesień życia" wyróżniona

W listopadzie, w odpowiedzi na Wojewódzki Konkurs „HOSPICJUM – czas nadziei i miłości…”, uczniowie ZS w Szczurowej wykonali prace plastyczne. Celem konkursu było upowszechnienie wśród młodych ludzi zarówno wiedzy o założeniach i funkcjonowaniu opieki hospicyjnej, jak i uświadomienie rangi współpracy zespołu leczniczego z rodziną pacjenta w poprawie jakości życia chorych w terminalnym okresie choroby. Wykonywanie...


Wirtualna konferencja z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji
2013-01-16 08:36

Wirtualna konferencja z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji

Plan wsparcia dla Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji z Powiatu Brzeskiego oraz kierunki współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji (ORE) w ramach pilotażowego projektu „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim” był tematem pierwszej wideo konferencji z przedstawicielką ORE.


Mam zawód. Mam fantazję.
2013-01-14 09:19

Mam zawód. Mam fantazję.

W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w miesiącu październiku i listopadzie ubiegłego roku na terenie województwa małopolskiego odbył się konkurs pod nazwą „Mam zawód. Mam fantazję”.


Sprzęt pomiarowy i diagnostyczny dla ZSP nr 2 w Brzesku
2013-01-14 09:17

Sprzęt pomiarowy i diagnostyczny dla ZSP nr 2 w Brzesku

W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w 2012 roku Starostwo Powiatowe w Brzesku doposażyło pracownię samochodową i geodezyjną w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku.


Sylwia Zych i Rafał Hachaj z ZSP Nr 1 w Brzesku w finale
2013-01-10 11:11

Sylwia Zych i Rafał Hachaj z ZSP Nr 1 w Brzesku w finale

62 uczniów z 29 szkół ponadgimnazjalnych w kieszeni ma już miejsce w finale V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, a w głowie jeden cel – zwycięstwo. Olimpijczycy, a wśród nich Sylwia Zych i Rafał Hachaj z Brzeska, pokonali ponad siedmiotysięczną konkurencję, by zapewnić sobie miejsce w ostatnim etapie turnieju wiedzy logistycznej, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.