Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Aktualności

„Hola Barcelona czyli Zielonka w Hiszpanii”
2013-05-22 14:27

„Hola Barcelona czyli Zielonka w Hiszpanii”

       W dniach 19-24 kwietnia uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 uczestniczyli w ostatnim spotkaniu w ramach projektu Comenius Breaking Stereotypes. Tym razem delegacje z pięciu krajów gościła katalońska szkoła w L’Hospitalet de Llobregat (największym przedmieściu na terenie całej Unii Europejskiej). Uczniowie mieszkający u hiszpańskich kolegów mieli możliwość doskonalenia języka projektu, jakim jestang...


Pilotaż nowego systemu doskonalenia nauczycieli
2013-05-16 14:39

Pilotaż nowego systemu doskonalenia nauczycieli

W ramach projektu „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim" od kwietnia br.  w 90 szkołach i przedszkolach funkcjonujących na terenie całego powiatu odbywają się bezpłatne warsztaty dla dyrektorów i nauczycieli.


Spartakiada Osób Niepełnosprawnych
2013-05-15 08:11

Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

16 maja br. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie  będzie Organizatorem Spartakiady Osób Niepełnosprawnych z powiatu brzeskiego. Do sportowych zmagań zgłosiła się grupa siedemdziesięciu podopiecznych WTZ'ów, DPS, ŚDS i SOSW. Życzymy wielu sportowych wrażeń.Fotorelacja wkrótce:)


Plener na zamku w Dębnie
2013-05-14 09:58

Plener na zamku w Dębnie

Już po raz 6 Zamek w Dębnie gościł w swych komnatach młodych artystów malarzy, którzy stanęli w szranki by uwiecznić piękno dawnej architektury i cud natury wokół zamku. Patronat nad plenerem przejęli Starosta Powiatu Brzeskiego i Wójt Gminy Dębno oraz Stowarzyszenie Miłośników Zamku w Dębnie.


„JULIAN TUWIM DZIECIOM” W SOSW W ZŁOTEJ
2013-05-08 13:21

„JULIAN TUWIM DZIECIOM” W SOSW W ZŁOTEJ

Rok 2013 to rok Juliana Tuwima. Z tej to przyczyny w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Złotej na przełomie marca i kwietnia został zrealizowany ogólnoszkolny projekt pod hasłem „Julian Tuwim dzieciom”.


Współpraca Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie i Powiatu Brzeskiego
2013-05-08 12:29

Współpraca Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie i Powiatu Brzeskiego

Grupa Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji (SORE) z Powiatu Brzeskiego spotkała się 26 kwietnia br.  w Brzesku z dyrektorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej - p. Lechem Gawryłowem oraz kierownikiem Wydziału Badań i Analiz OKE - p. Anną Rappe. Celem spotkania było wyposażenie SORE w umiejętności skuteczniejszego wspomagania szkół, które biorą udział w projekcie w zakresie wykorzystania wyników EWD do rozwoju i podniesienia efektywności pracy szkoły.


Z "Modernizacją" w Turyngii
2013-05-07 14:19

Z "Modernizacją" w Turyngii

Po raz drugi, w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”, uczeń miał szansę uczestniczyć w wizycie studyjnej do Niemiec. Taką możliwość miała Joanna Ciuruś – uczennica 4 klasy Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku. Była to wizyta z branży gastronomicznej i trwała w dniach 14-20 kwietnia 2013 roku. Tym razem uczniów gościła Jena, gdzie pod okiem nauczycieli z Polski i Niemiec uczniowie poznawali tajniki kuchniregi...


Benefis maturzystów ZSP 1 w Brzesku
2013-05-07 14:12

Benefis maturzystów ZSP 1 w Brzesku

Tradycją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku stał  się Benefis Maturzystów organizowany dla utalentowanej młodzieży, która przez cały okres edukacyjny w szkole udzielała się bardzo aktywnie na polu artystycznym, kulturalnym i społecznym. Każdego roku Benefis jest utrzymany w innej konwencji. Trzy lata temu siedmiu  zasłużonych maturzystów  było żegnanych , w kowbojskim miasteczku,  w saloonie przy dźwiękach muzyki country. Rok temu jedenaście os


Olimpiada logstyczna
2013-04-30 12:29

Olimpiada logstyczna

15 marca 2013r. odbył się w Wyższej Szkole Logistyki finał V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W finale wzięło udział dwoje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku,  Sylwia Zych z kl. 2LT i Rafał Hachaj z klasy IV Technikum Logistycznego.


Rok Juliana Tuwima - ZSP nr 1 z wizytą w Państwowym Przedszkolu nr 4 w Brzesku
2013-04-30 11:55

Rok Juliana Tuwima - ZSP nr 1 z wizytą w Państwowym Przedszkolu nr 4 w Brzesku

„Jestem tylko łowcą słów. Czujny i zasłuchany Wyszedłem w świat na łów.”   Julian Tuwim – „Słowo i ciało” Sto lat temu, 6 stycznia 1913 roku ukazał się w „Kurierze Warszawskim”,  debiutancki wiersz poety „Prośba”. 27 grudnia 2013 roku minie 60. rocznica śmierci poety. „Obie rocznice stanowią okazję do oddania hołdu temu wielkiemu poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną...