Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Aktualności

Pilotaż nowego systemu doskonalenia nauczycieli
2013-04-18 09:04

Pilotaż nowego systemu doskonalenia nauczycieli

Powiat Brzeski rozpoczął pilotaż nowego systemu doskonalenia nauczycieli jako jeden z pierwszych powiatów w Polsce. Podjęte działania są zadaniami projektu pt. „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest poprawa jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli w powie


Konkurs "Omnibus"
2013-04-15 11:01

Konkurs "Omnibus"

11 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1  została  przeprowadzona  6 edycja  konkursu  „Omnibus”  pod patronatem SKOK Jaworzno.  W konkursie brały udział drużyny z następujących Szkół: • Publiczne Gimnazjum nr 2 w Brzesku, • Publiczne Gimnazjum w Woli Dębińskiej, • Publiczne Gimnazjum ZSTiO w Łysej Górze, • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2...


Talenty Małopolski – eliminacje powiatowe w Czchowie
2013-04-15 09:05

Talenty Małopolski – eliminacje powiatowe w Czchowie

Po raz trzeci w Czchowie odbyły się eliminacje powiatowe w ramach XXVI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”. Z naszej szkoły do finału wojewódzkiego dostała się: Angelika Gruca – solistka. Pozostali wykonawcy otrzymali wyróżnienia: Bartek Kozdrój – w kategorii „instrumentalista” i Zespół muzyczny „Stodoła”  - w kategorii muzycznej. Gratulujemy i życzymy wszystkimsukces&oacute...


UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W SZCZUROWEJ NA KURSIE  OBSŁUGI KAS FISKALNYCH W  TARNOWIE
2013-04-15 08:30

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W SZCZUROWEJ NA KURSIE OBSŁUGI KAS FISKALNYCH W TARNOWIE

W dniach 3-5 kwietnia 2013r. grupa uczniów technikum z Zespołu Szkół w Szczurowej wyróżniająca się najlepszymi wynikami w nauce miała okazję uczestniczyć w kolejnej edycji kursu obsługi kas fiskalnych zorganizowanego w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce”.


 Młodzi adepci sztuki recytatorskiej.
2013-04-15 08:20

Młodzi adepci sztuki recytatorskiej.

8 kwietnia 2013r. wiosennie się zrobiło w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku za sprawą uczniów Liceum Ogólnokształcącego.  Justyna Czech oraz Mateusz Maklas znaleźli się w gronie jednych z najlepszych recytatorów etapu rejonowego 58 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się na deskach tarnowskiego teatru im. Ludwika Solskiego.


"Polska jest krajem wolnych obywateli"
2013-04-15 08:12

"Polska jest krajem wolnych obywateli"

27 marca 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbyła się „debata oksfordzka”, której teza brzmiała „Polska jest krajem wolnych obywateli”. Uczestnicy dyskursu przygotowywani byli do niego na wcześniejszych dwudniowych warsztatach, zorganizowanych przez Fundację Rozwoju Przestrzeni Społecznych i Kulturalnych „Timszel” z Dębna.


I Festiwal Zawodów - Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce
2013-04-09 08:47

I Festiwal Zawodów - Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce

W dniach 21-23.03.2013 roku odbył się w Krakowie I Festiwal Zawodów, organizowany w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.


DEUTSCH WAGEN TOUR w ZSP nr 1
2013-04-09 08:15

DEUTSCH WAGEN TOUR w ZSP nr 1

DEUTSCH WAGEN TOUR to projekt, którego ideą jest zachęcanie do nauki języka niemieckiego. Jest on skierowany do dzieci i młodzieży, którzy potrzebują zachęty do nauki tego języka. Lektorzy DWT spotykają się z uczniami, rodzicami, którzy zastanawiają się nad wyborem języka, którego naukę ma rozpocząć ich pociecha. Projekt realizowany jest przez Instytut Goethego w Polsce, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (D


Przełamując stereotypy- uczniowie ZSP nr 2 w Soverato- Italia.
2013-04-09 07:56

Przełamując stereotypy- uczniowie ZSP nr 2 w Soverato- Italia.

W połowie marca br. grupa uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku przebywała w południowych Włoszech w ramach unijnego programu Comenius. Tematem przewodnim obecnego mityngu było odnalezienie podobieństw pomiędzy partnerami  projektu „Breaking Stereotypes” i pokazanie tego, co łączy uczestniczące w nim kraje: Włochy, Hiszpanię, Portugalię, Węgry, Estonię oraz Polskę.


Uczniowie ZSP nr 2 w Brzesku podbijają serca i podniebienia.
2013-03-28 08:24

Uczniowie ZSP nr 2 w Brzesku podbijają serca i podniebienia.

Grupa gastronomów z Zielonki w ramach programu Leonardo da Vinci przez miesiąc zdobywała doświadczenie podczas praktyk zawodowych w Lipsku w niemieckiej Saksonii. Młodzi mistrzowie kuchni podpatrywali tajniki sztuki kulinarnej pracując u boku profesjonalistów w hotelach oraz kantynie przy Deutsche National Bibliothek.