Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Informacje o ZSP Nr 2Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

 

Sięgaj z nami po wiedzę!

Czy potrafisz wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez telefonów, Internetu czy komputera? Z pewnością nie. Żyjemy w czasie dynamicznego rozwoju technologii, aby więc nadążyć za zmianami trzeba mieć solidne podstawy i rzetelne wykształcenie. Te z pewnością zdobędziesz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, czyli w popularnej Zielonce. To szkoła, w której ponad czterdzieści lat tradycji i doświadczenia współgra z nowoczesnością wyposażenia i różnorodnością form nauczania. Efektem świetnej współpracy nauczycieli z uczniami są wyróżnienia w konkursach wiedzy i umiejętności, jak np. I miejsce w Ogólnopolskim konkursie fotograficznym, czołowe miejsce w finale XXXV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, wysokie noty w ogólnopolskich zmaganiach geodezyjnych. Śmiało więc można powiedzieć, że na Zielonce „wiedza owocuje”. Ponad tysiąc uczniów uczy się w pięćdziesięciu salach lekcyjnych i pracowniach technicznych pod czujnym okiem dziewięćdziesięciu doskonale wykwalifikowanych nauczycieli oraz pań pedagog i doradcy zawodowego. Do dyspozycji uczniów jest także nowoczesna, pełnowymiarowa hala gimnastyczna wraz z siłownią i skałką wspinaczkową  oraz „orlik”, który stał się od pierwszego meczu ulubionym miejscem zajęć w-fu wśród miłośników futbolu.

 

Nasz atut to bogata oferta edukacyjna, która jest dopasowana do potrzeb i wymagań zmieniającego się rynku pracy. Mamy do zaoferowania wiele różnorodnych i atrakcyjnych kierunków kształcenia, dzięki czemu każdy znajdzie profil odpowiedni dla siebie. Po ukończeniu szkoły i zdanych egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe można pracować w branży mechatronicznej, informatycznej, budowlanej, a także w przemyśle spożywczym, maszynowym,  samochodowym, wydobywczym, oraz w handlu i branży hotelarskiej czy geodezyjnej. Trzeba wspomnieć, że w naszej szkole przełamywane są stereotypy, mówiące, iż techniczne umysły to wyłącznie męskie. Na przestronnych korytarzach spotkasz piękne i uśmiechnięte geodetki czy uczennice kierunków informatycznych i budowlanych , które uczą się z takim samym zaangażowaniem jak ich koledzy.
 


Wspólną cechą wszystkich uczniów ZSP jest ciekawość świata, która jest zaspokajana dzięki projektom zagranicznym takim jak Comenius, Youth In Action, w ramach których wyjeżdżamy do Turcji, Estonii, Portugalii, na Węgry, Sycylię, miesięcznym praktykom w Niemczech, wycieczkom zawodoznawczym,  a także współpracy z uczelniami wyższymi. Wyjazdy zagraniczne to także nieoceniony sposób na szlifowanie języków obcych i nawiązywanie niezapomnianych przyjaźni, które pielęgnujemy przez długie lata. Mamy też swoją maskotkę. Jest nią robot Kawasaki, będący ulubieńcem nie tylko mechatroników. Zauroczenie sprzętem na Zielonce jest zupełnie zrozumiałe, możemy się poszczycić znakomicie wyposażonymi pracowniami mechatronicznymi, geodezyjnymi, mechanicznymi, i profesjonalną spawalnią. Rozmiarami imponują nowe pracownie budowlane i gastronomiczne. Ogromną popularnością cieszy się program Modernizacja Kształcenia Zawodowego, gdzie w ramach bezpłatnych kursów uczniowie mogą podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać uprawnienia m.in.: operatora wózka widłowego, ładowarko- koparki, barmana czy spawacza, które to certyfikaty są honorowane w całej Europie. Liczby są najlepszym odzwierciedleniem sukcesu projektu w naszej szkole. W trzydziestu dwóch kursach udział wzięło ponad sześciuset uczniów, co daje imponującą liczbę ponad czterech tysięcy godzin. Rekordzista uzyskał certyfikaty z dziesięciu kursów w tym na prawo jazdy. Nasza szkoła tętni życiem jeszcze długo po lekcjach dzięki dodatkowym zajęciom, prowadzonym przez prawdziwych pasjonatów. Rozwijamy swoje talenty w wielu dziedzinach m.in. muzyczne, fotograficzne, artystyczne, sportowe, korzystając z wielu zajęć dodatkowych. Nauczyciele bardo angażują się  także poza zajęciami, pokazując nam autentyczne postawy poświęcenia i wrażliwości, poprzez udział w takich akcjach charytatywnych jak szlachetna paczka, wośp, papieskie dzieło pomocy, pomoc powodzianom. Najdzielniejsi z nas każdego roku oddają to co mają najcenniejszego- krew.
Zielonka to nie tylko szkoła, to także inwestycja w siebie i swoją przyszłość. Zapraszamy!!!