Pierwsze półrocze realizacji projektu w Powiecie Brzeskim

Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych

Pierwsze półrocze realizacji projektu pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych”, którego Beneficjentem jest Powiat Brzeski zostało zakończone.

Od czerwca 2017 do grudnia 2017 zorganizowano i przeprowadzono ponad 50 kursów zawodowych, z których skorzystało blisko 500 osób (uczniów i nauczycieli) z następujących szkół:

• Technikum im. J. Piłsudzkiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku;
  • Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku;
  • Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie;
  • Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia w Zespole Szkół w Szczurowej;
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Złotej.

Dotychczas przeprowadzone kursy zawodowe, których łączna wartość wyniosła ponad 400 000 zł, to m.in.: uprawnienia eksploatacyjne SEP do 1 kV, programowanie robota przemysłowego, tworzenie stron responsywnych, komputerowe wspomaganie projektowania w budownictwie, sporządzanie kosztorysów inwestycji budowlanych, rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych, obróbka cyfrowa zdjęć, grafika komputerowa, obsługa programu finansowo - księgowego SYMFONIA, obsługa kas fiskalnych, kurs kelnerski, kurs carving – poziom podstawowy, kurs barista poszerzony o podstawy latte art.

Ze staży i praktyk zawodowych skorzystało łącznie 110 uczniów z następujących szkół: Technikum im. J. Piłsudzkiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie.

Ponadto dzięki realizacji projektu doposażono ww. szkoły w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt o wartości powyżej 500 000  zł.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenia zawodowe uczniów.