Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Konferencja inaugurująca rok szkolny 2021/2022

2021-09-23 11:52
Konferencja inaugurująca rok szkolny 2021/2022

16 września 2021 roku w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyła się konferencja: „Planowanie nadzoru pedagogicznego z uwzględnieniem realizacji kierunków polityki oświatowej państwa oraz wykorzystaniem wniosków z nadzoru pedagogicznego własnej szkoły”. Inaugurująca nowy rok szkolny konferencja zorganizowana została wspólnie z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną  oraz Biblioteką Pedagogiczną w Tarnowie - filia w Brzesku i skierowana była dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych z powiatu brzeskiego.

Spotkanie rozpoczął Wicestarosta Brzeski Maciej Podobiński, który po przywitaniu  gości wygłosił krótkie słowo wstępu.

W pierwszej części prelegenci występujący na konferencji skoncentrowali się  na problemach nakreślonych w kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa. Rozpoczęła swoim wykładem P. dr Małgorzata Mądry-Kupiecz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
w Brzesku, która omówiła wybrane aspekty wsparcia psychologiczno -pedagogicznego w rzeczywistości szkolnej i środowiskowej. Kolejno głos zabrała  
P. Paula Ratusińska-Gromny psycholog kliniczny, absolwentka Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie, która wprowadziła zebranych w psychologiczne aspekty powrotu do nauki stacjonarnej oraz zaprezentowała strategię jak wspierać uczniów i nauczycieli w okresie postpandemicznym.

W drugiej części konferencji Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku P. Jerzy Soska podzielił się dobrymi praktykami w zakresie prowadzenia nadzoru pedagogicznego.Przedstawił plan nadzoru z wykorzystaniem analizy wyników egzaminów zewnętrznych, jako warunek podnoszenia jakości pracy szkoły na przykładzie ZSTiB w Brzesku.

Następnie Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku P. Tomasz Gurgul omówił funkcjonowanie Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz  przedstawił doradców metodycznych pracujących w placówce. Z rolą Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w aspekcie zagrożeń związanych z powrotem dzieci do szkół zapoznała zgromadzonych P. Ewa Dobranowska. Na zakończenie P. Alicja Koźmińska, Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Brzesku zaprezentowała ofertę placówki na rok szkolny 2021/2022 z uwzględnieniem kierunków polityki oświatowej państwa.

Konferencję podsumowała Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku P. Janina Motak, dziękując prelegentom oraz wszystkim osobom, które uczestniczyły w wymianie myśli i refleksji. Jednocześnie zaprosiła do współpracy z placówkami oświatowymi z terenu powiatu brzeskiego.

 

Zobacz galerię