Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Akcja charytatywna na sportowo..

2018-06-13 14:14
Akcja charytatywna na sportowo..

29 maja 2018 roku na hali sportowej w Czchowie odbyły się zajęcia sportowe z elementami  samoobrony, zorganizowane w celu charytatywnym. Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie oraz działające w szkole Szkolne Koło PCK. W przedsięwzięcie aktywnie zaangażowała się również młodzież  z Samorządu Uczniowskiego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymowej.

img-5195.jpg

Głównym celem akcji była zbiórka pieniędzy dla Ani Gregorczuk – podopiecznej Fundacji „Serca dla maluszka”, która pomaga rodzinie zebrać pieniądze na zakup protezy rączki.Organizatorzy zaplanowali atrakcyjną i praktyczną formę ruchu dla każdego i mnóstwo niespodzianek.

img-5240.jpg

Prowadzący zajęcia samoobrony Wojciech Szwagrzyk ujawniał tajniki oswobodzeni z trzymań, unikania ciosów i obrony osobistej.  Poza  ćwiczeniami taktycznymi , uczestnicy mieli okazję do swobodnego rozruchu, ćwiczeń rozciągających i kompensujących siedzący tryb życia. Zajęcia niewątpliwie przyczyniły się do opanowania emocji i wykształcenia postawy obrony i pewności siebie. Prowadzący Wojciech Szwagrzyk szczyci się wieloletnim doświadczeniem w pracy w sportach walki i samoobrony,  a swoją pasję z powodzeniem przekazuje adeptom. Jako specjalista d/s bezpieczeństwa współpracował oraz odbywał szkolenia ze specjalistami m.in. z Izraela i Wielkiej Brytanii. W czasie wolnym zajmuje się turystyką wysokogórską i wspinaczką.

img-5363.jpg

W wydarzeniu uczestniczyli dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie  Krzysztof Skwarło oraz sekretarz gminy Czchów i radny powiatowy - Jarosław Gurgul . Podczas przemówienia panowie życzyli wszystkim dobrej zabawy oraz wyrazili uczestnikom i organizatorom wdzięczność i uznanie za wspaniałomyślny gest w kierunku wspierania tego typu inicjatywy społecznej. Prowadząca akcję, inicjatorka wydarzenia  -IzabelaAncukiewicz- poprosiła obecnych o dokonanie wpisu do księgi pamiątkowej. Każdy darczyńca częstowany był wodą mineralną i smacznymi ciasteczkami upieczonymi przez młodzież Technikum Żywienia.

img-5351.jpg

Akcja sportowa cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodzieży. Była okazją do wzruszeń i empatii,  ale  dawała też możliwość integracji i czerpania radości z dawania…

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za mile spędzony czas i wielkie serca…

Organizatorzy

img-5220.jpg

img-5362.jpg

img-5216.jpg

img-5191.jpg

img-5218.jpg

img-5214.jpg