A może Skandynawistyka?
2022-09-29 10:02

A może Skandynawistyka?

Współpracę Powiatu Brzeskiego z Uniwersytetem Gdańskim rozpoczęło podpisanie porozumienia w sierpniu bieżącego roku. Z inicjatywy Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy w dniu 27 września 2022r. w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyło się spotkanie z udziałem uczniów, przedstawicieli UG i powiatu.

Konferencja w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku
2022-09-28 10:18

Konferencja w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku

Inauguracja każdego roku szkolnego jest dużym wydarzeniem. Także w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku staramy się, aby tak właśnie było. Takim oficjalnym otwarciem roku szkolnego 2022/2023 była dla nas konferencja podsumowująca projekt „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” realizowany w Powiatowym Centrum Edukacji, a przygotowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Witamy nowy rok szkolny na Zielonce
2022-09-08 14:19

Witamy nowy rok szkolny na Zielonce

Pierwszego dnia września, jak tysiące innych polskich szkół, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku. W uroczystości wzięli udział zaproszeni przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą, nowi nauczyciele, wychowawcy i Rada Rodziców.

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w LO im. M. Kopernika w Brzesku
2022-09-06 11:34

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w LO im. M. Kopernika w Brzesku

W dniu 1 września 2022 roku po raz pierwszy od dwóch lat, na sali gimnastycznej  zgromadzili się wraz z nauczycielami wszyscy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, by rozpocząć nowy rok szkolny. W uroczystości uczestniczyli – Starosta Powiatu Brzeskiego pan Andrzej Potępa, Wicestarosta – pan Maciej Podobiński, Przewodniczący Rady Powiatu – pan Kazimierz Brzyk, a także gość specjalny – pani Józefa Szczurek&nda...

Inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół w Czchowie
2022-09-05 10:40

Inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół w Czchowie

Pierwszy września 2022 r. był wyjątkowym dniem dla społeczności Zespołu Szkół w Czchowie. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Starosta Brzeski – Pan Andrzej Potępa i Dyrektor Wydziału Edukacji – Pani Janina Motak. W trakcie akademii nastąpiło powierzenie obowiązków nowemu Dyrektorowi Panu Rafałowi Cichońskiemu.

Wakacyjne staże furtką do kariery zawodowej
2022-08-29 12:24

Wakacyjne staże furtką do kariery zawodowej

Płatne staże zawodowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych realizowane są przez Powiat Brzeski już od kilku lat. Ta forma pozyskiwania praktycznych umiejętności cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie biorą udział w projekcie pn. „Fachowcy w swojej branży”, który współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, tym samym produktywnie wykorzystując czas wakacji.

Patronat UG nad klasami językowymi LO w Brzesku
2022-08-24 17:36

Patronat UG nad klasami językowymi LO w Brzesku

W dniu 18 sierpnia 2022 r. podpisano porozumienie o współpracy Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego a Powiatem Brzeskim. Uczelnię reprezentowała Prodziekan ds. Kształcenia i Współpracy z Otoczeniem Wydziału Filologicznego UG, dr hab. Joanna Jereczek-Lipińska, prof. UG, Powiat Brzeski Starosta Andrzej Potępa, Wicestarosta Maciej Podobiński i Członek Zarządu Jacek Frankowski.

„DO ŹRÓDEŁ!”
2022-07-26 12:57

„DO ŹRÓDEŁ!”

Od 11 do 22 lipca dziesięciu nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Czchowie brało udział w kursie językowym w Grecji. Celem mobilności było podniesienie kwalifikacji pracowników, ale także – zgodnie z nazwą projektu -  powrót do starożytnych korzeni wiedzy; pojmowanie antyku jako punktu odniesienia przy ocenie roli sztuki, nauki, literatury i ludzkich postaw.

Międzynarodowa współpraca  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzesku i  Centrum Pedagogicko Psychologického Poradenstva a Prevencie Sabinov na Słowacji
2022-07-19 08:32

Międzynarodowa współpraca Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzesku i Centrum Pedagogicko Psychologického Poradenstva a Prevencie Sabinov na Słowacji

29 czerwca 2022 r. Grzegorz Zelek – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzesku wraz z Beatą Mišt Szkarłat - pedagogiem oraz Anną Pawlik – psychologiem, udali się do Centrum Pedagogicznego Poradnictwa Psychologicznego i Prewencji w Sabinovie na Słowacji.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 na Zielonce
2022-06-29 14:11

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 na Zielonce

24 czerwca Zespół Szkół Technicznych i Branżowych pożegnał mijający rok szkolny. Cała społeczność zebrała się, żeby uczcić ten wyjątkowy dzień i oficjalnie rozpocząć wakacje.