Irlandia w szkole!
2021-10-13 10:10

Irlandia w szkole!

W dniu 12.10.2021 klasy 3LT i 3RT Technikum im. J. Piłsudskiego wzięły udział w bardzo ciekawym spotkaniu w ramach projektu „Irlandia w szkole”.

WNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE – BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
2021-10-05 14:03

WNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE – BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!

Małopolska Policja wraz z Samorządem Województwa Małopolskiego, który jest partnerem projektu ogłosiły konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa małopolskiego mający na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród seniorów. Założenia tego konkursu zaprezentowała Marta Malec-Lech z zarządu województwa na konferencji prasowej, która odbyła się w Tarnowie.

Holocaust – Brzeska młodzież pamięta
2021-10-04 12:16

Holocaust – Brzeska młodzież pamięta

Od 2015 roku w Brzesku organizowane są coroczne Marsze Pamięci w rocznicę likwidacji getta, odbywają się również wydarzenia towarzyszące, których celem jest uczczenie tragicznie zmarłych Żydów brzeskich.

Zajęcia inauguracyjne na UP w Krakowie w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjn
2021-10-01 10:09

29 wrzesnia 2021r. 14–osobowa grupa młodzieży z klas 2AT, 2LT oraz 2FT Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku, pod opieką p. Marka Mikosa wzięła udział w zajęciach inauguracyjnych w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Konkurs „Być jak Ona”
2021-10-01 10:06

Konkurs „Być jak Ona”

„Być jak Ona” to konkurs, który rozpoczął się 1 września 2021r. ; od 22 września do 24 września 2021 r. należało przesyłać prace konkursowe. W Technikum im. J. Piłsudskiego chęć uczestnictwa zgłosiły zespoły klas: 1AT, 1RT, 2FT, 3TR. Do dalszego etapu zostały przesłane prace klasy 1AT i 2FT. Inicjatorem organizacji konkursu oraz opiekę merytoryczną nad klasami sprawowały panie Grażyna Piotrowska i Beata Kołdras.

Warsztaty hotelarsko - gastronomiczne dla Ósmoklasistów na Zielonce
2021-09-27 13:44

Warsztaty hotelarsko - gastronomiczne dla Ósmoklasistów na Zielonce

W poniedziałek 20 września w ZSTiB w Brzesku odbyły się warsztaty hotelarsko - gastronomiczne dla Ósmoklasistów z PSP w Mokrzyskach. Celem spotkania było zaprezentowanie Gościom kierunków kształcenia w Zielonce i ułatwienie wyboru szkoły.

Konferencja inaugurująca rok szkolny 2021/2022
2021-09-23 11:52

Konferencja inaugurująca rok szkolny 2021/2022

16 września 2021 roku w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyła się konferencja: „Planowanie nadzoru pedagogicznego z uwzględnieniem realizacji kierunków polityki oświatowej państwa oraz wykorzystaniem wniosków z nadzoru pedagogicznego własnej szkoły”. Inaugurująca nowy rok szkolny konferencja zorganizowana została wspólnie z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną  oraz Biblioteką Pedagogiczną w Tarnowie - filia w Brzesku i skierowana była dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych z powiatu brzeskieg

Staże wakacyjne – dobry sposób na doświadczenie zawodowe uczniów
2021-09-09 09:04

Staże wakacyjne – dobry sposób na doświadczenie zawodowe uczniów

Powiat Brzeski od 2017 r. realizuje we współpracy z przedsiębiorcami wakacyjne, płatne staże zawodowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest powiat brzeski. Niniejsze przedsięwzięcie w ubiegłych latach dokonywane było z projektu pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych” a w tym roku w ramach nowego projektu pn. „Fachowcy w swojej branży” współfinansowanego z Europejskiego Fu

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSTiB w Brzesku
2021-09-08 14:25

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSTiB w Brzesku

1 września aż 315 uczniów klas pierwszych rozpoczęło naukę w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych. Na uroczystej akademii, inaugurującej nowy rok szkolny, powitaliśmy młodzież życząc im wytrwałości w osiąganiu celów oraz wielu sukcesów.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w Technikum im. J.Piłsudskiego w Brzesku
2021-09-07 13:34

1 września 2021 r. uczniowie dwudziestu pięciu klas Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku, w tym 144 uczniów klas pierwszych wraz  z kadrą pedagogiczną zainaugurowali nowy rok szkolny 2021/22.