Uczeń Zielonki Finalistą OWiUB
2022-05-26 14:23

Uczeń Zielonki Finalistą OWiUB

W tym roku odbywa się już XXXV edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Eliminacje okręgowe odbyły się w sobotę, 5marca 2022 na Politechnice Krakowskiej. Wzięło w nich udział 127 uczniów z 21 szkół województwa małopolskiego świętokrzyskiego.

Warsztaty medyczne uczniów LO w Brzesku
2022-05-26 14:19

Warsztaty medyczne uczniów LO w Brzesku

Młodzież uczęszczająca do klasy pierwszej o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym z dodatkowym językiem angielskim medycznym, uczestniczyła w warsztatach medycznych  prowadzonych przez pracującą w brzeskim szpitalu Martę Pabian - specjalistą w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego.

„Majówka Taneczna” w SOSW w Złotej
2022-05-26 09:23

„Majówka Taneczna” w SOSW w Złotej

18 maja br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Złotej miała miejsce „Wielka Majówka”. To już 20 edycja cyklicznej imprezy integracyjnej organizowanej corocznie przez Ośrodek w Złotej - tym razem pod hasłem „Majówka Taneczna”. Organizatorami tegorocznej Wielkiej Majówki było SOSW w Złotej oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym „W Stronę Tęczy”.

Wizyta klasy medycznej LO w Szpitalu Powiatowym
2022-05-24 08:55

Wizyta klasy medycznej LO w Szpitalu Powiatowym

W dniu 19.05.2022r. klasa pierwsza o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym uczestniczyła w zorganizowanym spotkaniu z panią Dyrektor szpitala powiatowego w Brzesku mgr Alicją Syty oraz zastępcą Dyrektora ds. Administracji Medycznej i Pielęgniarstwa p. mgr Ewą Chmielarz-Żwawa.

Sukces uczniów Zielonki w XII Finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematyka w Technice dla Technika
2022-05-24 08:13

27 października 2021 roku w 66 szkołach technicznych Polski odbył się etap szkolny XII edycji konkursu „Matematyka w Technice dla Technika”. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 650 uczennic i uczniów. Szkolne Komisje Konkursowe pod przewodnictwem nauczyciela danej szkoły zakwalifikowały do drugiego etapu 117 uczestników z 37 szkół.

Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH
2022-05-24 08:05

Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Jakub Milasz jest tegorocznym absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, klasy o profilu matematyczno – fizycznym. Przedmioty ścisłe takie jak matematyka i fizyka – to jego pasja. Interesuje się również językami obcymi, głównie językiem angielskim.

Greckie klimaty w Zespole Szkół w Czchowie.
2022-05-16 08:00

Greckie klimaty w Zespole Szkół w Czchowie.

Jak pracować, by godnie zarabiać? Czy wystarczy jedynie biegle liczyć? A może trzeba posiąść umiejętność podejmowania ryzyka? Na te i wiele podobnych pytań starali się odpowiedzieć informatycy z klas trzecich - uczestnicy projektu „Do źródeł!”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+.

Uczeń Zielonki poczwórnym Mistrzem Polski
2022-05-11 14:11

Uczeń Zielonki poczwórnym Mistrzem Polski

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku mogą realizować swoje sportowe pasje między innymi poprzez udział w zawodach międzyszkolnych. Jednak różnorodność tychże dyscyplin jest ograniczona, przede wszystkim do tych, które możemy określić jako olimpijskie.

Uroczyste pożegnanie klas maturalnych na Zielonce
2022-05-10 10:10

Uroczyste pożegnanie klas maturalnych na Zielonce

W piątek 29 kwietnia br. w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Kolejny rocznik zakończył edukację w naszej szkole, a grono absolwentów powiększyło się o 155 osób. W hali Zespołu zgromadzili się nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz maturzyści.

Akcję „Żonkile” w Technikum im. J. Piłsudskiego
2022-04-22 08:08

Akcję „Żonkile” w Technikum im. J. Piłsudskiego

Uczniowie zapoznali się z reportażem Anny Bikont, który poświęcony został Irenie Sendlerowej oraz Adamowi Celnikierowi, przypomnieli sobie również tragiczne wydarzenia związane z wojną, gettem warszawskim oraz wybuchem powstania w getcie warszawskim. Poznali też historię żonkili, które co roku, 19 kwietnia otrzymywał Marek Edelman, a następnie składał je pod pomnikiem bohaterów getta.