Sukces ucznia Zielonki w konkursie Złota Kielnia - Poznań 2019
2019-02-22 11:47

Sukces ucznia Zielonki w konkursie Złota Kielnia - Poznań 2019

Turniej ZŁOTA KIELNIA skierowany jest do uczniów szkół zawodowych oraz branżowych o profilu budowlanym. Uczestnicy konkursu muszą zmierzyć się z zadaniami teoretycznymi jak i praktycznymi. Początkowo do zmagań w eliminacjach okręgowych zgłosiły się 84 szkoły z całej Polski w sześciu kwalifikacjach (B.05, B.06, B.07, B.09, B.12, B.18). Znakomite przygotowanie uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku pozwoliło im zaistnieć wśród tak wielkiej liczby uczestników

Powiatowe Targi Edukacyjne 2019 - Zielonka
2019-02-22 08:43

Powiatowe Targi Edukacyjne 2019 - Zielonka

W dniach 12-15 lutego 2019 r. w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyły się doroczne Targi Edukacyjne Powiatu Brzeskiego. W tym roku impreza była zaplanowana na cztery dni, ze względu na uczestnictwo uczniów ze szkół gimnazjalnych jak i podstawowych.

Akcja krwiodawstwa
2019-02-15 09:01

Akcja krwiodawstwa

29 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie odbyła się akcja krwiodawstwa zorganizowana przez szkolny Klub HDK PCK „Krewniak”. W akcji obsługiwanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie wzięło udział prawie dwadzieścia osób, wśród których znaleźli się uczniowie klas maturalnych i szkoły zawodowej, nauczyciele oraz goście.

Jubileusz 50-lecia Zielonki
2019-02-13 10:41

Jubileusz 50-lecia Zielonki

Dwudniowe obchody rozpoczęła w piątek 1 lutego 2019 r. uroczysta msza święta koncelebrowana w Kościele pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku pod przewodnictwem JE Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża. Podniosły charakter nabożeństwa uświetniła uroczysta liturgia z okolicznościowym kazaniem i poświęceniem przez JE Biskupa Tarnowskiego nowego sztandaru zespołu oraz przekazaniem przez Dyrekcję szkoły daru w postaci ornatu w kolorach misyjnych.

Powiatowe Targi Edukacyjne 2019 r.
2019-02-12 12:44

Powiatowe Targi Edukacyjne 2019 r.

W dniu 12 lutego 2019 r. o godzinie 9:00 w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku, przy ul. Piastowskiej 2B rozpoczęły się Powiatowe Targi Edukacyjne – Brzesko 2019 trwające 4 dni.

Kolejna edycja zajęć w ramach projektu  „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji zawodowych”  – 2019 rok
2019-02-12 12:06

Kolejna edycja zajęć w ramach projektu „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji zawodowych” – 2019 rok

Powiat Brzeski rozpoczął realizację kolejnej edycji kursów zawodowych dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych”.

AVENTURA  DESDE  ESPAŃA
2019-02-07 10:04

AVENTURA DESDE ESPAŃA

Dwudziestego stycznia 2019r. czternastoosobowa grupa uczniów z klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie wyjechała doskonalić swoje umiejętności zawodowe i językowe na 3 tygodniowe praktyki do Sevilli.

Projekt „Kształcimy zawodowo!” w Technikum im. J. Piłsudskiego
2019-02-06 11:18

Projekt „Kształcimy zawodowo!” w Technikum im. J. Piłsudskiego

Nasz projekt mobilności zagranicznej dobiega końca. Praktyki w firmach hiszpańskich zrealizowało 32 uczniów, szkolenie typu job shadowing odbyło 14 nauczycieli kształcenia zawodowego, dla których była to dobra okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenie pedagogiczne.

Informatycy z Zielonki w Irlandii
2019-02-06 09:39

Informatycy z Zielonki w Irlandii

Śniegiem przywitała naszych informatyków uczniów trzeciej klasy ZSP nr 2 w Brzesku Irlandia, a konkretnie Tralee, stolica hrabstwa Kerry, w której będą realizować praktykę zawodową w ramach programu Erasmus plus „Europejskie doświadczenia zawodowe szansą na lepszą przyszłość” 2018-1-PL01-KA102-04831.

III spotkanie grupy wsparcia doradców zawodowych
2019-02-06 09:33

III spotkanie grupy wsparcia doradców zawodowych

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna i Powiatowe Centrum Edukacji zorganizowały III spotkanie Grupy Wsparcia doradców zawodowych szkół podstawowych, które tym razem miało charakter wyjazdowy. Doradcy odwiedzili szkoły ponadpodstawowe oraz placówki oświatowe Powiatu Brzeskiego. Jako pierwszy uczestników grupy gościł Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku.