Aktualności

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku  na obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży
2019-06-14 14:21

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku na obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczennice naszej szkoły Sara Pietrusińska i Weronika Podleś dzięki realizacji projektu którego tematem było „Posłowie na Sejm II Rzeczpospolitej. Ich działalność w okresie II wojny światowej i okupacji" otrzymały mandaty poselskie i 1 czerwca zasiadły w ławach Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Wystawa fotografii „2 kolory”
2019-06-14 14:16

Wystawa fotografii „2 kolory”

W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku 6 czerwca odbył się wernisaż „2 kolory”, przygotowany przez uczniów klasy 2FT Technikum (technik fotografii i multimediów) przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku.

Sukces ucznia LO w Brzesku w centralnych eliminacjach Olimpiady Przedmiotowej
2019-06-07 14:05

Sukces ucznia LO w Brzesku w centralnych eliminacjach Olimpiady Przedmiotowej

W dniu 28.03.2019r. w Krakowie odbyły się eliminacje centralne I stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego" i dziś już wiemy, iż uczeń klasy 2G Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku Bartłomiej Nowicki uzyskał tytuł finalisty tej olimpiady. Tytuł ten zwalnia ucznia z egzaminu maturalnego z historii.

Obchody roku Grudzińskiego w ZSP Nr 2 w Brzesku
2019-06-07 13:51

Obchody roku Grudzińskiego w ZSP Nr 2 w Brzesku

W maju tego roku minęła setna rocznica urodzin autora „Innego świata” i „Dziennika pisanego nocą”. Dla doniosłego uczczenia tego jubileuszu oraz „w uznaniu słowa i czynu wybitnego pisarza” rok 2019 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Gustawa Herlinga – Grudzińskiego. W uchwale podkreślono, że losy i twórczość pisarza stanowią „świadectwo cierpień i czynów człowieka, któremu przyszło przeżyć czasy totalitarnej przemocy i kryzysu wartości”, a autor „z niezwykłą odwagą opisuje tragedię człowieka poszukująceg

Małopolska Chmura Edukacyjna – zajęcia z biologii na UJ
2019-06-07 13:41

Małopolska Chmura Edukacyjna – zajęcia z biologii na UJ

Dnia 29 maja 2019r. uczniowie kl. 2A Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, realizujący projekt Małopolska Chmura Edukacyjna z zakresu biologii, pod opieką pani prof. Krystyny Pawłowskiej po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Uczniowie ZSP1 w Brzesku laureatami KONKURSU NA PROJEKT EDUKACYJNY !
2019-06-07 13:36

Uczniowie ZSP1 w Brzesku laureatami KONKURSU NA PROJEKT EDUKACYJNY !

28.05.2019 grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Forum Młodych Talentów organizowanym przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu. Podczas forum podsumowano realizację projektu „Małopolskie Talenty”, realizowany przez powiaty: brzeski, gorlicki, limanowski, nowosądecki oraz tatrzański.

Z mandatami poselskimi na Sejm Dzieci i Młodzieży
2019-06-05 11:28

Z mandatami poselskimi na Sejm Dzieci i Młodzieży

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku Sara Pietrusińska i Weronika Podleś zakwalifikowały się do wzięcia udziału w XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Aby zasiąść w sejmie dziewczyny musiały zrealizować projekt w którym, w sposób trwały, upamiętniły losy i działalność posła, sprawującego mandat w latach 1918-1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny.

Przyjdź, zobacz i wybierz! - Dzień otwarty na Zielonce
2019-05-30 08:53

Przyjdź, zobacz i wybierz! - Dzień otwarty na Zielonce

W dniu 18 maja 2019 r. uczniowie szkół gimnazjalnych oraz podstawowych zawitali do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku na Dzień Otwarty. Licznie przybyła młodzież, miała okazję zwiedzić szkołę i warsztaty oraz zapoznać się z kierunkami kształcenia zawodowego. Przyszli uczniowie mogli porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami, psychologiem, pedagogiem oraz uczniami naszej szkoły, a także z pracodawcami.

Instalacja nowoczesnego sprzętu IT w placówkach edukacyjnych.
2019-05-23 13:25

Instalacja nowoczesnego sprzętu IT w placówkach edukacyjnych.

Zakończył się ostatni etap instalacji sprzętu w placówkach edukacyjnych w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej Poddziałanie 2.1.3 e-usługi w edukacji, koordynowanego przez Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie, a ostatnią wyposażoną szkołą w powiecie brzeskim jest Zespół Szkół w Szczurowej, gdzie od października br. rozpocznie się realizacja zajęć z obszaru turystyka we współpracy z Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.

Oliwia na podium w województwie
2019-05-22 12:19

Oliwia na podium w województwie

Podczas tegorocznej edycji Małopolskiej Licealiady w biegach przełajowych, która odbyła się 20 maja 2019 roku w Nowym Targu, uczennica Technikum im. Józefa Piłsudskiego Oliwia Jaworska z kl. 2LT, stanęła na 3 stopniu podium. Na dystansie 1500 metrów pokonała 58 rywalek. Na ten sukces zapracowała systematycznymi, codziennymi treningami. W nagrodę otrzymała dyplom, medal i statuetkę.