Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Najnowsze galerie

Zobacz wszystkie galerie

Zobacz też

26.jpg26.jpg23.jpg25.jpg24.jpg27.jpg

Modernizacja kształcenia zawodowego II w komponencie dotyczącym Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – Kształcenie w obszarach zawodowych

logo.png

Postanowieniami umowy nr IXH/95/EK/17 z dnia 14 kwietnia 2017 Powiat Brzeski jako Partner przystąpił do realizacji projektu pn.„Modernizacja Kształcenia Zawodowego II” w komponencie dotyczącym „Małopolskiej Chmury Edukacyjnej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 10.2.3 Koordynacja kształcenia zawodowego uczniów.

Głównym zadaniem projektu jest przeprowadzenie zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjno-informacyjnych, które dotyczyć będą 7 obszarów zawodowych (budownictwo, język angielski zawodowy, żywność, turystyka, środowisko, mechaniczno - mechatroniczny oraz elektryczno-elektroniczny. Każdy z obszarów będzie kontrolowany merytorycznie przez uczelnie, które zostały wyłonione w drodze otwartego naboru i konkursu. Szkoły, uczestniczące w projekcie mogą realizować zajęcia w maksymalnie 4 obszarach tematycznych – łącznie ogólnych i zawodowych.

Powiat Brzeski realizuje zajęcia z obszaru elektryczno - elektronicznego oraz mechaniczno-mechanicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku oraz zajęcia z obszaru j. angielski zawodowy realizowane w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku.

Kolejną szkołą, została wyposażona w sprzęt i tym samym od nowego roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie zajęcia on-line jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, z obszaru j. angielski zawodowy oraz żywność.

W kolejnych etapach realizacji doposażony zostanie Zespół Szkół w Szczurowej, który realizować będzie zajęcia z obszaru: turystyka.

zajecia-uczelnia-1.jpg

zajecia-uczelnia.jpg

sprzet-chmurowy.jpg