Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Najnowsze galerie

Zobacz wszystkie galerie

Zobacz też

26.jpg26.jpg23.jpg25.jpg24.jpg27.jpg

Modernizacja kształcenia zawodowego II w komponencie dotyczącym Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – SPInKA – Szkolne Punkty Informacji i Kariery

logo.png

W dniu 04.09.2017 Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze podpisał oświadczenie o powołaniu Szkolnego Punktu Informacji i Kariery - SPInKa, którego działalność finansowana jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w projekcie  pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

SPInKa utworzona została w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii - Szkole Podstawowej w Łysej Górze (z klasami gimnazjalnymi). Jej zadaniem jest zapewnienie dostępu do doradctwa edukacyjno -zawodowego dla zainteresowanych uczniów tak by ich wybory edukacyjne, a następnie kariera zawodowa wynikały z właściwego rozpoznania ich predyspozycji oraz sytuacji na rynku pracy. Ponadto SPInKa oferuje podniesienie kwalifikacji doradców edukacyjno -zawodowych i osób realizujących zadania z zakresu doradztwa edukacyjno – zawodowego poprzez przedmiotowe studia podyplomowe oraz cykliczne szkolenia z zakresu treści merytorycznych prowadzonych zajęć. Doskonalenie kadry odbywać się będzie m.in. w oparciu o programy szkoleń przygotowane przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej (KOWEZiU) oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE).

W ramach SPInKi organizowane będą spotkania z rodzicami na temat doradztwa edukacyjno - zawodowego, opracowane zostanie poradnictwo dla uczniów w formie warsztatów oraz indywidualnych konsultacji, w celu przygotowania Indywidualnego Planu Działania.

Czas realizacji działań edukacyjno – doradczych w ramach SPInKi w Powiecie Brzeskim zaplanowany jest do końca 2019 roku.

 wp-20180305-16-06-54-pro.jpg

wp-20180305-16-07-23-pro.jpg