Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Informacje o PCE

1.png

W latach 2013-2014 na terenie Powiatu Brzeskiego realizowany był pilotażowy projekt „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim”. Projekt ten został zrealizowany jako odpowiedź na zapotrzebowanie dyrektorów i nauczycieli w obliczu reform programowych i nowego nadzoru pedagogicznego. Mając na uwadze dalszy rozwój szkół i przedszkoli Powiatu Brzeskiego, radni Powiatu Brzeskiego podjęli uchwałę o utworzeniu Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, który rozpoczyna swoją działalność 1 września 2015 r. Ośrodek ten wraz ze Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym w Brzesku stworzył Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku. Dodatkowo w budynku PCE znajduje się Biblioteka Pedagogiczna, a tuż obok Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna. Koncentracja tych wszystkich instytucji w jednym miejscu daje możliwość kompleksowego działania na gruncie wspomagania pracy placówek oświatowych

Mamy nadzieję, że nowo powstała Placówka spełni Państwa oczekiwania i przyczyni się do jeszcze lepszego wsparcia nauczycieli, co przełoży się na wiedzę i umiejętności podopiecznych w Państwa placówkach

Informację o szkoleniach, a także inne dotyczące szeroko pojętej edukacji będzie można znaleźć na stronie www.pce-brzesko.pl Poprzez tą stronę będzie można zapisać się na szkolenie indywidualnie, a także zamówić szkolenie dla swojej szkoły.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku świadczy usługi noclegowe, gastronomiczne, rekreacyjne od 2003 roku. Oferujemy całodobową obsługę recepcyjną, która udzieli Państwu wszelkich informacji.
Dzięki wciąż unowocześnianej bazie posiadamy 140 miejsc noclegowych, w pokojach 4-ro osobowych z łazienkami.
                           

Duże, zorganizowane grupy mogą korzystać z przestrzennej, klimatyzowanej jadalni, mieszczącej ok. 140 osób, dostosowanej na wieczorki zapoznawcze, spotkania towarzyskie, a nawet najbardziej wytworne bankiety. Na wszystkich tych imprezach zapewniamy doskonale przygotowane posiłki, zarówno kuchni tradycyjnej, jak i orientalnej.

Turystom indywidualnym i małym grupom proponujemy przygotowanie posiłków w kuchniach samoobsługowych z bogatym, nowoczesnym sprzętem AGD.

Po trudach podróży wycieczkowicze pytają o możliwość osuszenia lub wyprania swojej garderoby. Poprzez udostępnienie pokoju gospodarczego z pralkami, suszarkami, żelazkami zapewniamy również tego typu udogodnienia.

Do dyspozycji gości są też inne pomieszczenia uatrakcyjniające wypoczynek: duża świetlica wyposażona w sprzęt multimedialny, która świetnie sprawdza się podczas organizowania dyskotek, uroczystości, chociaż na co dzień służy jako sala konferencyjna, wykładowa czy rekreacyjna.

Zawsze tętnią życiem: kącik internetowy, miejsce do gry w bilarda, tenisa stołowego, jak również sale telewizyjne wyposażone w sprzęt RTV i AV z dostępem do telewizji satelitarnej.
W ramach spędzania czasu na świeżym powietrzu proponujemy organizację grilla tuż przy schronisku, udostępniając ławki, koce, stoliki oraz sprzęt rekreacyjny.
Posiadamy parking sporych rozmiarów, nie jest więc problemem pozostawienie autokaru tuż przy schronisku.

Chętnie podpowiadamy w jaki sposób spędzić czas wolny w bliższej czy też dalszej okolicy, a wszystko to w ramach informacji turystycznej, koniecznej ze względu na niezwykle atrakcyjne turystycznie położenie placówki. Od północy miasta rozciąga się dolina Wisły, zaś na południe roztaczają się szeroko Beskidy. Nad Brzeskiem góruje Bocheniec (390 m n.p.m.), z którego zachwyca niesamowity widok na Puszczę Niepołomicką, a na południowej stronie można dostrzec Tatry. Warto również wspomnieć, że to urokliwe miejsce Małopolski położone jest na skrzyżowaniu głównych dróg komunikacyjnych: Wschód – Zachód: Medyka / Przemyśl / Brzesko / Kraków / Wrocław i Północ – Południe: Warszawa / Kielce / Brzesko / Krynica.

W oparciu o naszą bazę noclegową opracowaliśmy 21 dniowy program rekreacyjno-turystyczny z propozycją zwiedzania najciekawszych miejsc naszego regionu w promieniu do 120 km. Oferta zachęca również do aktywności na bazie obiektów sportowych naszego miasta takich jak: basen, kręgielnia, hale sportowe, boiska sportowe, bowling, stadnina koni itp. Z propozycji tej chętnie korzystają grupy zorganizowane zatrzymujące się na dłużej, najczęściej kolonie, obozy, zielone szkoły itp.

Na oczekiwania naszych Gości staramy się odpowiadać codzienną, wytężoną pracą. Liczne wyróżnienia na szczeblu lokalnym i ogólnokrajowym niech będą dla Was zapewnieniem, że jesteśmy godni zaufania i możecie nam powierzyć Swój cenny czas.

Przyjdziesz! Zobaczysz! Docenisz!
Przekonasz się, jak rzesze turystów przed Tobą.
Do zobaczenia!