Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

VI Manewry Obronne

2018-06-14 10:48
VI Manewry Obronne

Już prawie tradycją stało się, że Zespół Szkół w Szczurowej organizuje Manewry Obronne dla klas gimnazjalnych z sąsiednich miejscowości.  W tym roku było to już szóste spotkanie, a odbyło się ono 12 czerwca 2018r. W manewrach uczestniczyli też uczniowie naszej szkoły.

dscn0775.jpg

Zawodnicy mogli zaprezentować swoją  sprawność fizyczną oraz wykazać się wiadomościami z zakresu obronności i ratownictwa medycznego. Do rywalizacji stanęło 5 drużyn.  Pierwszym zadaniem uczestników było indywidualne rozwiązanie testu 25 pytań z problematyki edukacji dla bezpieczeństwa. Pozostałe konkurencje manewrów to: przewrót w przód i tył na materacu, skok tygrysi przez skrzynię, bieg wahadłowy 5 x 5 metrów,  czynności pierwszej pomocy przy omdleniu i układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej, rzut woreczkami o ciężarze 1 kg do skrzyni /dolna część/ z odległości 5 m, slalom przez płotki, marsz po równoważni z piłką lekarska o wadze 5 kg w przód i w tył oraz skok przez kozła.  Uczniowie  indywidualnie wykonywali wszystkie zadania, gdyż liczyła się dokładność oraz czas ich wykonania. Zaangażowanie zawodników było bardzo widoczne, bowiem każdy z uczestników chciał być  najlepszy. Uczniowie wykazali się wysoką sprawnością fizyczną a także umiejętnościami precyzyjnego wykonania zadań w ramach wcześniej wymienionych konkurencji.

dscn0664.jpg

W Manewrach najlepsi okazali się gimnazjaliści ze Szczurowej, drugie miejsce zajął zespół z Zespołu Szkolno-Wychowawczego z Bielczy, zaś III miejsce zajęli gimnazjaliści z Zaborowa. Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami. Indywidualnie najlepszy okazał się gimnazjalista ze Szczurowej, który uzyskał najlepszy czas oraz zdobył największa liczbę punktów.

dscn0751.jpg

Manewry dają możliwość  sprawdzenia swoich umiejętności z zakresu problematyki obronnej, wykazania się sprawnością fizyczną oraz zaprezentowania  wykonywanych czynności podczas udzielania pierwszej pomocy. Były jednocześnie okazją do wzajemnego poznania się uczniów i nauczycieli. Atmosfera zawodów była bardzo ciepła i przyjazna, co sprzyjało rywalizacji i dobrej zabawie. Organizatorami byli nauczyciele edukacji dla bezpieczeństwa i wychowania fizycznego. 

Płk dr Józef Halik

dscn0628.jpg

4.jpg

1.jpg