Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Warsztaty hotelarsko - gastronomiczne dla Ósmoklasistów na Zielonce

2021-09-27 13:44
Warsztaty hotelarsko - gastronomiczne dla Ósmoklasistów na Zielonce

W poniedziałek 20 września w ZSTiB w Brzesku odbyły się warsztaty hotelarsko - gastronomiczne dla Ósmoklasistów z PSP w Mokrzyskach. Celem spotkania było zaprezentowanie Gościom kierunków kształcenia w Zielonce i ułatwienie wyboru szkoły.

W tym dniu Ósmoklasiści mieli możliwość zapoznać się z hotelarstwem i gastronomią od strony praktycznej. Uczniowie z klasy 3 THg, 3 kbg i 3 wag pod okiem pań: Sylwii Mleczko-Fikas (koordynator projektu), Agnieszki Kornaś i Bożeny Tlałki przygotowali stanowiska, przy których wraz z młodszymi koleżankami i kolegami ćwiczyli umiejętności nakrywania i dekoracji stołu, parzenia kawy oraz przygotowywania słodkich i słonych przekąsek. Wspólne ćwiczenia, a także późniejsza degustacja własnoręcznie przygotowanych smakołyków były dla uczestników doskonałą okazją do rozmów i znalezienia odpowiedzi na wiele pytań.

Po zakończeniu warsztatów pani Elżbieta Wojnowicz, psycholog i doradca zawodowy, zapoznała uczniów z pozostałymi kierunkami i pracowniami przedmiotowymi.

Okazywane przez Ósmoklasistów zainteresowanie, zadowolenie i uśmiechy na twarzach dają nadzieję, że we wrześniu przyszłego roku wielu spośród nich dołączy do naszej społeczności szkolnej.

Notatkę przygotowała w ramach projektu klasa 3 THg

 

 

Zobacz galerię