„Majówka Taneczna” w SOSW w Złotej

2022-05-26 09:23
„Majówka Taneczna” w SOSW w Złotej

18 maja br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Złotej miała miejsce „Wielka Majówka”. To już 20 edycja cyklicznej imprezy integracyjnej organizowanej corocznie przez Ośrodek w Złotej - tym razem pod hasłem „Majówka Taneczna”. Organizatorami tegorocznej Wielkiej Majówki było SOSW w Złotej oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym „W Stronę Tęczy”.

Swoją obecnością na tegorocznej Majówce zaszczycili nas m.in.: Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze – p. Piotr Pieprzyk wraz z młodzieżą, Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Lewniowej – p. Zbigniew Stanuszek wraz z młodzieżą, Dyrektor Publicznego Przedszkola w Tymowej – p. Magdalena Bednarek z przedszkolakami, zespół Tymowioki oraz Rodzice naszych wychowanków.

Tradycyjnie Majówka rozpoczęła się od części artystycznej. Na naszej plenerowej scenie zaprezentowali się: uczniowie z naszego szkolnego zespołu tanecznego „Pląs”, wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze, dzieci z  Zespołu Szkół i Przedszkola w Lewniowej oraz uczniowie z koła teatralnego „Fantazja” – SOSW w Złotej i dzieciaki z zespołu „Piętrzaki z gestem” również działającego w SOSW w Złotej.

Po części artystycznej uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na poczęstunek – smaczny bigos, wyśmienite kiełbaski z grilla i ciasto. Nie lada atrakcją była wata cukrowa, po którą ustawiła się długa kolejka. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych dzieci cieszyły się też „dmuchańce” rozstawione przed budynkiem Ośrodka.

Ostatnim punktem Programu tegorocznej Majówki były gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu oraz zabawa taneczna.

Tegoroczna Majówka była niezwykle udana. Pogoda jak zwykle dopisała, dopisywały również humory.

W imieniu Organizatorów dziękuję wszystkim za zaszczycenie nas swoją obecnością podczas tegorocznej Majówki. Zapraszamy na naszą wspaniałą imprezę w SOSW w Złotej w kolejnym roku!

oprac. M. Dudek