Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Piknik Naukowy w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku

2022-06-20 09:39
Piknik Naukowy w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku

Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku było gospodarzem Pikniku Naukowego pod hasłem „A to ciekawe!”, który odbył się 13 czerwca 2022 r. Doradcy metodyczni zatrudnieni w PCE w Brzesku zorganizowali to wydarzenie we współpracy z kołami naukowymi, przedmiotowymi oraz Klubami Młodego Odkrywcy działającymi w szkołach na terenie województwa małopolskiego. W organizację włączyli się uczniowie 7 szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, Szkoły Podstawowej w Starym Wiśniczu, Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze, Zespołu Szkół nr 2 w Bochni, Publicznej Szkoły Podstawowej w Gosprzydowej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzezawie, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Krakowie oraz Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach. 

Ponad 300 uczestników wzięło udział w doświadczeniach oraz eksperymentach przygotowanych przez uczniów. Zostały przeprowadzone doświadczenia fizyczne, chemiczne, biologiczne oraz przyrodnicze. Oprócz pokazów odbył się także szereg warsztatów m.in. Ruszaj umysł – Ubongo, Robimy zegar słoneczny, Jak stworzyć niewidzialny napis?, Wyszywanki matematyczne, Konstruujemy rakiety, Przybij pieczęć.

Niezwykłą atrakcją była możliwość obserwacji plam na Słońcu za pomocą profesjonalnego sprzętu, co nadzorował Pan Grzegorz Sęk z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Uczniowie  Zespołu Szkół nr 2 w Bochni przygotowali z kolei zajęcia architektoniczno-geodezyjno-budowlane, podczas których można było m.in. dokonać pomiarów geodezyjnych czy rysować mapę w oparciu o informacje tekstowe.

Celem wydarzenia było obudzenie w młodzieży pasji naukowej oraz upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin. Wspaniała atmosfera oraz bardzo dobre przygotowanie wydarzenia  z pewnością przyczyniły się do osiągnięcia zamierzonych rezultatów.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji pikniku i już teraz zapraszamy na kolejną edycję!

Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku

 

Zobacz galerię