Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

„DO ŹRÓDEŁ!”

2022-07-26 12:57
„DO ŹRÓDEŁ!”

Od 11 do 22 lipca dziesięciu nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Czchowie brało udział w kursie językowym w Grecji. Celem mobilności było podniesienie kwalifikacji pracowników, ale także – zgodnie z nazwą projektu -  powrót do starożytnych korzeni wiedzy; pojmowanie antyku jako punktu odniesienia przy ocenie roli sztuki, nauki, literatury i ludzkich postaw. Uczestnictwo w projekcie rozpoczęło się od poznania greckiego systemu edukacji
i wspomagania rozwoju ucznia. W trakcie spotkań z Dyrekcją z partnerskich szkół poznaliśmy wymagania programowe, sposoby rekrutacji uczniów, metody sprawdzania ich osiągnięć. Kolejne dni przeznaczone były na intensywny kurs językowy. Oprócz zdobycia nowych umiejętności, potwierdzonych stosownymi certyfikatami, wyjazd przyczynił się także do zawiązania wielu znajomości, które – mamy nadzieję – usprawnią współpracę międzynarodową, która zaowocuje kolejnymi stażami zagranicznymi dla naszych uczniów i pracowników.

Wyjazd zrealizowano w ramach krótkoterminowych projektów mobilności uczniów i kadry edukacji szkolnej, programu Erasmus+, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

 

 

Zobacz galerię