Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w LO im. M. Kopernika w Brzesku

2022-09-06 11:34
Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w LO im. M. Kopernika w Brzesku

W dniu 1 września 2022 roku po raz pierwszy od dwóch lat, na sali gimnastycznej  zgromadzili się wraz z nauczycielami wszyscy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, by rozpocząć nowy rok szkolny. W uroczystości uczestniczyli – Starosta Powiatu Brzeskiego pan Andrzej Potępa, Wicestarosta – pan Maciej Podobiński, Przewodniczący Rady Powiatu – pan Kazimierz Brzyk, a także gość specjalny – pani Józefa Szczurek – Żelazko, menedżer zdrowia, posłanka na Sejm VIII i IX kadencji, w latach 2017–2020 sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Część oficjalną poprowadzili Marszałkowie Liceum - Julia Pajor i Wiktor Minor - ubrani w tradycyjne togi, nawiązujące do ponad 110 letniej tradycji szkoły. Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu i powitaniu gości, delegacja uczniów udała się pod tablicę pamiątkową, gdzie co roku zapala się znicze w hołdzie ofiarom II wojny światowej. Uroczystość wzbogaciły piosenki w wykonaniu uczennic LO – Julii i Mileny Kuta, którym akompaniował nowy nauczyciel edukacji medialno – technicznej pan Robert Sowa.

Dyrektor Liceum – pan Ryszard Ostrowski – wyraził w swoim wystąpieniu radość z powodu możliwości wspólnego świętowania, bez ograniczeń, jakie narzuciła pandemia. Powiedział o sukcesach uczniów, które przełożyły się na wyjątkowo liczny nabór i podkreślił ambitne plany szkoły związane m.in. ze współpracą z Instytutem Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Pedagogicznym, Akademią Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Akademią Nauk Stosowanych i Uniwersytetem Gdańskim. Zachęcił uczniów do wszechstronnego rozwoju, ale i do budowania relacji, które są najbardziej trwałe – koleżeństwa, przyjaźni i miłości.

Pani Józefa Szczurek – Żelazko życząc uczniom wielu sukcesów wyraziła swoją wielką radość z istnienia w Liceum tzw. „klasy medycznej” oraz współpracy szkoły z uczelniami kształcącymi lekarzy oraz pracowników służby zdrowia. Poinformowała o pracach prowadzonych działaniach, które mają na celu uruchomienie kierunku lekarskiego w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Zachęcała do rozwijania wiedzy i podejmowania studiów na kierunkach medycznych.

Pan Andrzej Potępa – Starosta Brzeski – gratulował uczniom wyboru szkoły i życzył wszystkim, także nauczycielom i rodzicom, aby ten rok był rokiem spokojnej pracy i nauki, bez przerw spowodowanych sytuacją sanitarną. Zachęcał, by obok nauki rozwijać swoje pasje i możliwie najlepiej przygotować się do podjęcia dalszych studiów, które pozwolą na zdobycie atrakcyjnej pracy.

Zobacz galerię