EKOlogiczna Zielonka

2023-03-30 12:09
EKOlogiczna Zielonka

W dniu 28 marca 2023 r. w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych odbyła się prelekcja dotycząca ograniczenia zużycia energii i wody. Spotkanie mogło zostać zrealizowane dzięki projektowi
LIFE-UP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla Województwa Małopolskiego”.

Wśród ważnych gości obecny był Pan Maciej Podobiński – Wicestarosta, Pan Krzysztof Wrona – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Brzesku, Pani Maria Witkowska – Ekodoradca ds. klimatu i środowiska na terenie powiatu, Pani Bogumiła Brzeska – starszy inspektor Wydziału Ochrony Środowiska oraz Jerzy Soska - dyrektor szkoły. Prelegentem była Pani Małgorzata Bartkiewicz.

W spotkaniu wzięli  udział uczniowie klas o profilu elektrycznym, mechatronicznym, informatycznym, programistycznym oraz hotelarskim. W ramach lekcji dydaktycznej można było dowiedzieć się jak ważnym problemem jest dziś wysokie zapotrzebowanie na energię i wodę oraz jak postępować, aby ich zużycie było mniejsze. Spotkanie miało cel nie tylko dydaktyczny, ale również praktyczny, gdyż każdy z nas może zastosować wskazówki w codziennym życiu i tym samym zmniejszyć swoje rachunki. Poprzez takie działania edukacyjne młodzieży, rozwijamy wiedzę dotyczącą ochrony środowiska, kształtujemy nawyki oraz wdrażamy proekologiczne praktyki na co dzień.

Patrycja Ptak-Żołna