Technikum im. J. Piłsudskiego: „Siatkówka to gra zespołowa, nie brakuje indywidualnych talentów, ale sukces odnosi zawsze cały zespół”.

2024-02-06 11:48

29 stycznia 2024 roku na hali sportowej przy Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców, której organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku oraz Powiat Brzeski.

Nie brakowało emocji sportowych, a  każdy zawodnik w tym dniu chciał zagrać swój najlepszy mecz i poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Na trybunach rozlegał się motywujący doping. Zawodnicy mocno wspierali się na boisku.

Dziewczęta obroniły tytuł Mistrzyń Powiatu, a chłopcy zajęli zaszczytne II miejsce, poprawiając tym samym swój wynik z zeszłego roku o 2 lokaty w górę.

Dodatkowo Monika Górak z klasy 5TL została najlepszą zawodniczką Turnieju. GRATULUJEMY zawodnikom wspaniałego występu! Trzymamy kciuki za dziewczęta na zawodach Rejonowych.

Technikum mieli zaszczyt reprezentować:

Drużyna dziewcząt: Julia Widło 5TF, Laura Zdechlik 5TL, Monika Górak 5TL, Oliwia Borowiec 5TL, Gabriela Pacura 5TL, Wiktoria Święch 5TE, Julia Roman 5TE, Anna Sacha 5TE, Magdalena Wojnicka 3AT, Aleksandra Musiał 3AT, Magdalena Tucznio 1FT, Ewelina Ciszkowicz 5TE.

Drużyna chłopców: Biel Dawid 5TL, Bolek Bartosz 4AT, Dumieński Piotr 1IT, Góral Adrian 5TR, Nieć Andrzej 4IT, Pawełek Kacper 3IT, Sadlej Tomasz 5TR, Skórnóg Nikodem 4RT, Solak Arkadiusz 5TF, Sowa Konrad 1LT.

Klasyfikacja końcowa:

- dziewczęta

1. Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku
  2. Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku
  3. Zespół Szkół Technicznych i Branżowych
  4. Zespół Szkół w Czchowie

- chłopcy

1. Zespół Szkół Technicznych i Branżowych
  2. Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku
  3. Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku
  4. Zespół Szkół w Czchowie

Opiekunami drużyn były: p. Anna Nosal i p. Patrycja Szubrowska.