Dni Otwarte w Technikum im. J. Pisudskiego w Brzesku oraz Powiatowe Targi Edukacyjne

2024-03-13 08:05

W dniach 5-6 marca 2024r. w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyła się kolejna edycja Powiatowych Targów Edukacyjnych dedykowanych uczniom klas ósmych szkół podstawowych.

Na stoiskach przygotowanych przez szkoły ponadpodstawowe z powiatu brzeskiego młodzież miała możliwość zapoznać się z pełną informacją dotyczącą kierunków kształcenia oraz ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025. Salę konferencyjną w Powiatowym Centrum Edukacji zapełniły stoiska szkół, placówek oświatowych oraz instytucji współpracujących z oświatą w naszym powiecie, przy których uczniowie mogli uzyskać informacje dotyczące kierunków kształcenia, a także  zapoznać się z prezentacjami i spotami reklamowymi poszczególnych szkół średnich. Gospodarzem tegorocznych Targów było Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku.

W tych dniach w naszej szkole odbyły się również Dni Otwarte, w  których uczestniczyli uczniowie ze Szkół Podstawowych powiatu brzeskiego.

Odwiedzający mogli zobaczyć nie tylko jak wygląda szkoła od środka, ale również porozmawiać z nauczycielami i uczniami, którzy chętnie odpowiadali na pytania nurtujące ósmoklasistów, stojących przed wyborem dalszej drogi kształcenia.

Naszą szkołę odwiedziła młodzież ze szkół podstawowych z Brzeska, Bucza, Iwkowej, Jasienia, Lewniowej, Mokrzysk, Strzelec Wielkich, Szczepanowa, Szczurowej, Woli Dębińskiej i Złotej.

W prezentację bogatej oferty szkoły oprócz nauczycieli zaangażowali się również uczniowie Technikum, którzy oprowadzali poszczególne grupy po szkole pokazując im nie tylko pracownie zawodowe, ale także miejsca przyjazne każdemu uczniowi tj. halę sportową, kąciki rekreacyjne, bibliotekę i świetlicę. Uczniowie poszczególnych kierunków prezentowali przybyłym ósmoklasistom rozwinięte w Technikum umiejętności.

Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku to szkoła, w której panuje przyjazna atmosfera oparta na wzajemnym zaufaniu, tolerancji i poszanowaniu godności drugiego człowieka. Każdy uczeń czuje się w niej bezpiecznie i komfortowo. Ma zapewnione odpowiednie warunki zarówno do zdobywania wiedzy i umiejętności, jak i rozwijania  pasji.

Dziękujemy ósmoklasistom za tak liczne przybycie i zapoznanie się z ofertą edukacyjną naszej szkoły oraz życzymy im trafnych decyzji w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej.